štvrtok, 31. január 2019 07:01 | Autor: TASR

Finiš
Finiš | zdroj: YouTube

Villa San Agustín 30. januára (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na druhom mieste v stredajšej 4. etape argentínskych pretekov Vuelta a San Juan.

Nad sily jazdca stajne Bora-hansgrohe bol iba Kolumbijčan Fernando Gaviria z SAE-Team Emirates, ktorý vyhral záverečný špurt na 185,8 km dlhej trati to San José de Jáchal - Valle Fértil do Villa San Agustín. Tretí finišoval ďalší kolumbijský jazdec Alvaro Hodeg (Deceuninck-Quick Step).

Hromadný záver bol do posledných sekúnd napínavý a Gaviria rozhodol o svojom triumfe pred Saganom až na cieľovej páske vďaka tomu, že "hodil" bicykel.

Ďalší slovenský reprezentant v drese Bory Erik Baška obsadil 27. miesto, Matúš Štoček z talianskeho tímu Beltrami Tsa – Hoppla – Petroli Firenze obsadil 40. priečku v rovnakom čase ako víťaz. Sagan sa posunul v celkovom poradí na 5. miesto s 26-sekundovou stratou na vedúceho Francúza Juliana Alaphilippea z Deceuninck-Quick Step.

výsledky 4. etapy (San José de Jáchal - Valle Fértil do Villa San Agustín, 185,8 km):

1. Fernando Gaviria (Kol./SAE Team Emirates) 4:20:26 h, 2. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe), 3. Alvaro Jose Hodeg (Kol./Deceuninck-QuickStep), 4. Simone Consonni (Tal./SAE Team Emirates), 5. Luca Pacioni (Tal./Neri-Sottoli-Selle Italia-KTM), 6. Matteo Malucelli (Tal./Caja Rural-Seguros RGA), ... 27. Erik BAŠKA (SR/Bora-Hansgrohe), 40. Matúš ŠTOČEK (SR/Beltrami Tsa – Hoppla – Petroli Firenze) všetci rovnaký čas

celkové poradie:

1. Julian Alaphilippe (Fr./Deceuninck-QuickStep) 11:35:42 h, 2. Gaviria +8 s, 3. Valerio Conti (Tal./SAE Team Emirates) +22, 4. Remco Evenepoel (Belg./Deceuninck-QuickStep) rovnaký čas, 5. SAGAN +26, 6. Felix Grobschartner (Rak./Bora-Hansgrohe) rovnaký čas, ... 70. ŠTOČEK +3:54, 99. BAŠKA +6:51