nedeľa, 27. január 2019 22:55 | Autor: TASR

Lionel Messi a Jordi Alba
Lionel Messi a Jordi Alba | zdroj: TASR

Madrid 27. januára (TASR) - Futbalisti Celty Vigo natiahli sériu prehier v najvyššej španielskej súťaži na päť zápasov. V nedeľňajšom dueli 21. kola La Ligy síce viedli na pôde Realu Valladolid od 16. minúty po góle Pioneho Sista 1:0, ale tesný náskok neudržali a nakoniec podľahli súperovi 1:2. Slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka hral v drese Celty do 75. minúty.

V druhom dejstve sa o obrat postarali svojimi gólmi Oscar Plano a Keko. Nádej na vyrovnanie zobrala v 87. minúte hosťom druhá žltá a tým pádom červená karta pre holandského obrancu Wesleyho Hoedta. Celte patrí v neúplnej tabuľke priebežné 17. miesto, Valladolid, ktorý prerušil šnúru siedmich zápasov bez víťazstva vo všetkých súťažiach, je dvanásty.

V ďalšom zápase splnil úlohu favorita FC Barcelona. Na ihrisku Girony triumfovali Katalánci 2:0 po góloch Nelsona Semeda a Lionela Messiho a na čele tabuľky majú päťbodový náskok pred Atléticom Madrid.

Real Madrid vyhral na pôde Espanyolu Barcelona 4:2 a v tabuľke je tretí s päťbodovým mankom na Atlético a desaťbodovým na FC Barcelona.

La Liga - 21. kolo:

Real Valladolid - Celta Vigo 2:1 (0:1)
Góly: 55. Plano, 69. Keko - 16. Sisto
/S. Lobotka (Celta) hral do 75. min./

FC Girona - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Góly: 9. Semedo, 68. Messi

Athletic Bilbao – Betis Sevilla 1:0 (1:0)
Gól: 21. Muniaín, ČK: 84. de Marcos (Bilbao)

Real Sociedad San Sebastián – SD Huesca 0:0

Espanyol Barcelona - Real Madrid 2:4 (1:3)
Góly: 25. Baptistao, 81. Rosales - 4. a 45. Benzema, 15. Ramos, 69. Bale, ČK: 72. Varane (Real)