sobota, 26. január 2019 07:34 | Autor: TASR

Futbalisti Manchester United
Futbalisti Manchester United | zdroj: TASR

Londýn 26. januára (TASR) - Futbalisti Manchestru United sa prebojovali do osemfinále Pohára FA.

V piatkovom šlágri 4. kola (šestnásťfinále) zvíťazili na ihrisku Arsenalu Londýn 3:1 a udržali si tak stopercentnú bilanciu pod vedením nórskeho trénera Oleho Gunnara Solskjaera. Od jeho príchodu na lavičku vyhrali "červení diabli" všetkých osem zápasov.

Skóre duelu otvoril v 31. minúte Alexis Sanchez, ktorý skóroval pri svojom návrate na Emirates Stadium. Čilského útočníka, ktorý obliekal dres Arsenalu v rokoch 2014–2018, "privítali" domáci priaznivci bučaním. O dve minúty neskôr zvýšil náskok hostí Jesse Lingard. Do prestávky síce stihol znížiť Pierre-Emerick Aubameyang, no záverečné slovo mal v 82. minúte útočník Manchestru Anthony Martial.

Okrem ManU si postup zaistil aj Bristol City, ktorý v druhom piatkovom dueli anglického FA Cupu zdolal Bolton 2:1. Hralo sa na jeden zápas.