Main Content

Attila Végh: UFC som odmietol viackrát, MMA je inteligentný šport

štvrtok, 17. január 2019 08:10 | Autor: Jakub Vaverka

Attila Végh
Attila Végh | zdroj: Instagram Attila Végh

Rodák z Gabčíkova Attila Végh vyhral ako prvý Slovák opasok v druhej najznámejšej organizácie na svete, v Bellatore. S kariérou stále neskončil, dnes pomáha v trénovaní aj mladým talentom. Porozprávali sme sa s ním o UFC, o Oktagone či o tom, že MMA je inteligentný šport, ktorý nie je pre hlupákov.

Attila, kedy vás uvidíme opäť v klietke?
Opäť v akcii ma uvidíte na podujatí Oktagon 12, ktorého presný dátum ešte nepoznám. Bude to ale určite tento rok.

Kto je podľa vás najlepší bojovník zo Slovenska a Českej republiky?
Podľa mňa je najlepším bojovníkom z Čiech a Slovenska Ľudovít Klein. Myslím si, že je to najväčší talent československej histórie MMA. Je to môj pohľad a môj osobný názor.

Aký bol pocit vyhrať Bellator, druhú najlepšiu organizáciu na svete?
Bol to priam neopísateľný pocit. Tak silný, že som to dodnes úplne nepochopil, nevstrebal. Asi toľko k tomu.

Lákalo vás alebo láka vás prestížne UFC?
Jasné, že láka. Keď som pôsobil v Bellatore, mal som od UFC niekoľko ponúk, odmietol som ich nie raz, nie dvakrát. Potom som podpísal zmluvu s organizáciou KSW, kde som dostal lepšie podmienky. Dostal som šancu, odmietol som ju a teraz čakám opäť.

Karlos Vémola povedal, že by si s vami rád zmeral sily, čo mu odkážete?
Neodkazujem mu nič. Je to jeho osobný názor. Keď sa stretneme, tak sa stretneme. To nech organizujú tí, ktorých to je úloha. Ja mám podpísanú zmluvu s Oktagonom. Nemám žiadne komplexy, že by som mal niekomu niečo dokazovať. Neriešim, akých mám súperov. Kto chce, nech si pozrie v mojich štatistikách, akých som mal súperov. Myslím si, že sú tam bez urážky vážnejšie mená ako Vémola.

Čoraz viac sa venujete trénerstvu. Napĺňa vás trénerstvo?
Jasné, mám tu svoj tím. Spartakus Fight Gym je ako moja druhá rodina, máme tu veľa kvalitných bojovníkov, ktorí na československej scéne budú určite hviezdiť. Milujem túto prácu, rozumiem tomu, čo robím. Dávam do toho celé moje srdce.

Čo by ste odkázali ľuďom, ktorí tvrdia, že MMA je príliš nebezpečné?
MMA je tvrdý šport, ale je to najviac disciplinovaný šport. Človek tam potrebuje disciplínu, sebakontrolu. Je to inteligentný šport, nie pre hlupákov, ako si myslia laici. Niekto si myslí, že v MMA sa medzi sebou „márujú“ dvaja psi, vôbec to tak ale nie je. Človek musí rozmýšľať, čo urobí, viac ako v iných športoch. Musí sa vyvarovať chýb. Stoja proti sebe dvaja atléti, ktorí musia rozmýšľať, pripravení, sú oproti sebe. Nie je to ako napríklad vo futbale, keď na vás niekto beží a zákerne vás zozadu podkopne. Každý tu ide na sto percent.

Svojho času o vás Rytmus, P.A.T. a MEGA M zložili skladbu. Čo to vo vás vyvolalo?
Táto skladba pre mňa znamená veľmi veľa, potešili ma. Dostal som to od nich ako darček, veľmi si to vážim. Je to taktiež moja pieseň pri nástupe na zápas.

VIDEO: Rytmus, P.A.T. a Mega - pieseň o Véghovi

 

Ako by ste zhodnotili napredovanie MMA na Slovensku?
Keď som bol v Amerike, tu na Slovensku vôbec nevedeli, čo je to MMA, veril som, že to sem raz príde. Prišlo to. Som z toho veľmi rád a teším sa na to, čo bude ďalej. Vďaka Oktagonu, ešte raz, vďaka Oktagonu, ľudia na Slovensku a v Česku vedia, čo sú to zmiešané bojové umenia. Takisto vďaka Conorovi McGregorovi.

Koho zo slovenskej a českej scény si viete predstaviť v UFC?
Určite Ľudovít Klein. Je mladý, je talentovaný a tvrdo na sebe pracuje. Urobíme všetko preto, aby sa tam dostal.

Náš youtubeOdoberať