Australian Open: Schmiedlová končí už v 1. kole, prehrala s Mertensovou

utorok, 15. január 2019 07:17 | Autor: TASR

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová | zdroj: TASR

Melbourne 15. januára (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

Nasadenej dvanástke Belgičanke Elise Mertensovej podľahla 2:6, 5:7. V druhom dejstve nevyužila finalistka podujatia WTA v tasmánskom Hobarte dva setbaly. Jej maximom v Melbourne zostáva 2. kolo z rokov 2015 a 2014.

V prvom sete dokázala držať Schmiedlová so súperkou krok iba na jeho začiatku. Od stavu 1:2 získala Mertensová päť gemov za sebou a úvodné dejstvo sa stalo jasne jej korisťou. V druhom sete si Slovenka vďaka brejku v šiestom geme vybudovala náskok 5:2. Mertensová však v ďalších minútach vyrovnala na 5:5, v desiatej hre odvrátila pri vlastnom servise dva setbaly a dostala sa na koňa. V jedenástom geme po dvojchybe Schmiedlovej opäť zobrala Slovenke servis a zápas už dotiahla do úspešného konca.