Main Content

Prihláste sa na 3. ročník najväčšieho amatérskeho hokejového turnaja na Slovensku

sobota, 12. január 2019 13:56 | Autor: Martin Gregor

Amateur Hockey Cup
Amateur Hockey Cup | zdroj: organizátor

V Bratislave sa cez víkend 26.-28. Apríla 2019 uskutoční už 3. ročník Československého hokejového poháru amatérov (Amateur Hockey Cup). Registrácia na turnaj začala na jeseň minulého roka a pokračuje až do momentu, kým nebude obsadených všetkých 16 miest.

Turnaj už má za sebou dva úspešné ročníky. V prvom ročníku  súťažilo 12 tímov, v tom druhom  to bolo už 20 družstiev. Oba ročníky ovládli bratislavské celky napriek tomu, že sa počas dvoch rokov na ľade stretlo viac ako 30 tímov zo 4 krajín (Slovensko, Česko, Rakúsko, Francúzsko). V roku 2017 zdvihli putovný pohár pre víťaza nad hlavu hokejisti z tímu Volkswagen Wolves, o rok neskôr na nich v napínavom finále nadviazali Bratislava Strikers.

Organizátori sav poradí tretí ročník rozhodli zorganizovať turnaj pre 16 mužstiev. “Každý rok sa snažíme turnaj vylepšovať tak, aby si ho hráči čo najviac užili. A neprísť pritom o rozum (úsmev). Minulý rok to s 20 tímami na dvoch plochách ružinovského štadióna už bolo na hrane. Hrali sme od pol 8 rána do neskorých večerných hodín, 3 dni vkuse. Pre pohodlie hráčov ako aj náročnosť na turnajový staff sme sa rozhodli znížiť počet účastníkov na 16.” hovorí Dávid Benedig, jeden z troch organizátorov turnaja a pokračuje. “Do budúcna by sme turnaj radi kapacitne zväčšili, spravili ho kľudne aj pre 32 mužstiev, avšak na to potrebujeme ľadové plochy, šatne a financie. Tento rok sa ani nedalo uvažovať o organizácii turnaja na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, ktorý má 3 ľadové plochy. V máji na ňom začínajú Majstrovstvá sveta a aréna bude v čase turnaja v štádiu príprav na šampionát. Čo ale nebude tento rok, o rok môže byť realitou.”

Momentálne je na turnaj prihlásených 10 mužstiev ďalšie by mali pribudnúť v dohľadnom čase. Ďalší z organizátorov Lukáš Řezanina tvrdí:“Tímy sme zatiaľ oslovovali len osobne. Sme veľmi radi, že sa k nám chalani rok čo rok vracajú. Mnohé z tímov sú s nami od začiatku, ako napríklad chalani zo Spišského Štvrtka, Kamienky, Easter Eggs, hoši z Rabliny, Marvel Team a iné. Snažíme sa im ich dôveru oplatiť tým, že pre nich pripravíme každý rok o niečo kvalitnejší turnaj.” Registrácia na turnaj je stále otvorená, ak máte tím alebo partičku, s ktorou by ste sa chceli zúčastniť, môžete tak spraviť na stránke turnajahttps://www.amateurhockeycup.com/.

Uverejnil používateľ Amateur Hockey Cup Streda 15. marca 2017

Okrem zvyšovania kvality a počtu účastníkov má organizačný tím ešte jeden cieľ. A to je čo najviac znížiť finančné zaťaženie na samotných hráčov. “Našim snom je, že raz bude tento turnaj tak známy a prestížny, že na neho budeme tímy vyberať. A tí vybraní budú platiť len symbolický poplatok. To je však hudba budúcnosti. Každý rok skladáme rozpočet po centoch. V minulých ročníkoch nám finančne alebo materiálne pomohli viaceré značky. Od Bratislavského samosprávneho kraja cez SZĽH, HC SLOVAN, Bauer, Staropramen atď. Treba však povedať, že dlhodobé riešenie zatiaľ hľadáme. Aj tento rok sme si podali žiadosť o podporu na Bratislavskom magistráte, mestskej časti Ružinov, BSK a postupne oslovujeme ďalších partnerov, pre ktorých môže byť amatérsky hokej zaujímavý. “ dokončuje posledný z organizátorov Roman Cíbik.

 Turnaj sa bude hrať v Bratislave na zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu, a to 26.-28 apríla 2019.

“Pozývame všetkých amatérskych hokejistov, aby si prišli zmerať sily a zabaviť sa hokejom ako aj ich blízkych a priateľov na tribúny. Spravíme všetko preto aby z haly odchádzali spokojní.” vyhlasujú organizátori spoločne.

 Registrovať na turnaj sa môžete tu: https://www.amateurhockeycup.com/registracia

 Propozície turnaju nájdete tu: https://www.amateurhockeycup.com/propozicie

 Pravidlá turnaju nájdete tu:https://www.amateurhockeycup.com/pravidla