Main Content

Ružomberok bude naberať kondíciu doma, pod Čebraťom rezonuje otázka ďalšieho pôsobenia kľúčového hráča

pondelok, 7. január 2019 16:57 | Autor: TASR

Ružomberok prehral vo Vojvodine, no pred domácou odvetou má šancu postúpiť
Ružomberok prehral vo Vojvodine, no pred domácou odvetou má šancu postúpiť | zdroj: © TASR

Ružomberok 7. januára (TASR) - Štvrtý tím fortunaligovej tabuľky po jesennej časti MFK Ružomberok začal v pondelok poobede zimnú prípravu so "starým" hráčskym kádrom. Herný kemp mužstvo absolvuje od 26. januára do 4. februára v Turecku, kde nastúpi proti Karpaty Ľvov (Ukr.), Septemvri Sofia (Bul.) a Krakovii Krakov (Poľ.)

"Keď si zoberieme, aké sú v tom čase podmienky doma, je takého sústredenie ideálne. So skvelými možnosťami na trénovanie, s prírodnými ihriskami, aj so zápasmi s kvalitnými súpermi. Takúto príležitosť určite ocení každý tréner. Začíname však doma a hneď od utorka na mužstvo čaká päťdňové kondičné sústredenie v Liptovskom Jáne, kde budeme veľa trénovať. Nebude to však takým systémom, ako sme boli zvyknutí z minulosti, ale bude to s loptou. Neodmysliteľnou súčasťou je tiež práca v posilňovni. Chcem, aby príprava prebiehala takou formou, ktorá hráčov bude baviť. Netvrdím ale, že nebude náročná," povedal tréner MFK David Holoubek.

Pod Čebraťom rezonuje dlhšie obdobie otázka ďalšieho pôsobenia jedného z kľúčových hráčov Erika Daniela, ktorému sa po konci prebiehajúceho ročníka skončí kontrakt. "Dostal som novú ponuku od klubu, ale na riešenie je ešte čas, zatiaľ som sa nerozhodol. Chcel by som, aby definitíva padla čo najskôr, no nezáleží to iba od toho, čo si želám ja. Na zimnú prípravu sa teším, už toho voľna bolo dosť. Mráz mi síce vadí, ale nič sa nedá robiť. Chceme sa dobre pripraviť a na jar zaútočiť na pohárovú priečku," uviedol 26-ročný Daniel.

Sériu prípravných stretnutí Ružomberčania otvoria 15. januára dvojzápasom. Najprv si zmerajú sily s českým Hodonínom a potom s Námestovom. V generálke 9. februára už tradične privítajú českého druholigistu FK Fotbal Třinec.

program prípravy:

8. januára – 13. januára: sústredenie v Liptovskom Jáne

15. januára o 11.00: MFK Ružomberok – MŠK Námestovo (Ružomberok, UT)

15. januára o 13.00: MFK Ružomberok – FK Hodonín (Ružomberok, UT)

19. januára o 14.00: SK Sigma Olomouc – MFK Ružomberok (Olomouc)

23. januára: MFK Ružomberok – FK Pohronie (Ružomberok, UT)

25. januára – 4. februára: sústredenie v Turecku

28. januára: FC Karpaty Ľvov – MFK Ružomberok

31. januára: Slavia Sofia – MFK Ružomberok

3. februára: KS Cracovia Krakov – MFK Ružomberok

9. februára o 14.00: MFK Ružomberok – FK Fotbal Třinec (Ružomberok)