Main Content

Žilina bez pätice chýbajúcich začala prípravu doma, v polovici januára na sústredenie do SAE

pondelok, 7. január 2019 16:42 | Autor: TASR

Tréning MŠK Žilina
Tréning MŠK Žilina | zdroj: TASR

Žilina 7. januára (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina začali v pondelok na poludnie zimnú prípravu na jarnú časť Fortuna ligy 2018/2019. Trénerovi Jaroslavovi Kentošovi chýbala pätica Samuel Petráš, Kristián Vallo, Martin Gamboš, Michal Tomič a Róbert Boženík, ktorá je s reprezentáciou Slovenska do 21 rokov na sústredení v Turecku.

Pod Dubňom skončilo hosťovanie austrálskemu stopérovi Aleksandrovi Šušnjarovi a vedenie klubu nevyužilo opciu na predĺženie jeho kontraktu. Menšie zdravotné problémy má trio hráčov. "Jaroslav Mihalík kašle a bude potrebovať pár dní, aby sa dal do poriadku. Michal Škvarka si zase v individuálnej príprave pri behu podvrtol koleno a bude tiež istý čas mimo. Lukáš Jánošík absolvoval vlani operáciu menisku a v zimnej príprave sa mu ozvali bolesti v kolene," uviedol žilinský kormidelník.

Kentoš neplánuje počas zimy veľké zásahy do kádra. "Zatiaľ nejaké veľké nákupy ani výpredaje nechystáme. O našich hráčov je záujem, ale dali sme si za cieľ stabilizovať káder. Ak by ho niekto opustil, určite ho budeme chcieť doplniť, ale zatiaľ to nie je na programe dňa. Namiesto Šušnjara sa budeme snažiť 'vyskautovať' nejakého stopéra, máme určité tipy a budeme sa chcieť posilniť na tomto poste."

Žilinčania začali prípravu v domácich podmienkach. "Máme vyhrievaný umelý trávnik a plocha štadióna je pripravená veľmi kvalitne, takže sneh nám problém nerobí," dodal lodivod "Šošonov"

"V zime je treba nabrať kondíciu na celý rok. Za tých niekoľko rokov profesionálnej kariéry som s tým už zmierený, takže viem, že ťažká drina v zime prinesie svoje ovocie už na jar. V nej chceme ísť rovnako, ako doteraz, od zápasu k zápasu. Nejdeme sa sústrediť na nejaké dlhodobé ciele, skôr sa postupne chceme zlepšovať a vyhrávať zápasy jeden za druhým," vyhlásil stredopoliar Miroslav Káčer.

Žlto-zelení sa 16. januára presunú do Spojených arabských emirátov, kde ich postupne preveria uzbecký Lokomotiv Taškent, ruské Krídla Sovietov Samara a čínsky Kuang-čou Evergrande. Po návrate domov ich čaká ešte duel na pôde poľskej Wisly Krakov a domáca generálka proti druholigovej českej Jihlave.

Program zimnej prípravy MŠK Žilina:

12. januára: MŠK Žilina - SFC Opava (Štadión MŠK, 11.00)

Sústredenie Spojené arabské emiráty:

18. januára: MŠK Žilina – Lokomotiv Taškent (Uzb.)

22. januára: MŠK Žilina – Krídla Sovietov Samara (Rus.)

25. januára: MŠK Žilina – Kuang-čou Evergrande (Čína)

2. februára: Wisla Krakov - MŠK Žilina

9. februára: MŠK Žilina – FC Vysočina Jihlava (14.00)