Main Content

Posledné Zlaté Moravce s viacerými zmenami a pod vedením nového trénera

pondelok, 7. január 2019 15:52 | Autor: TASR

Karol Praženica
Karol Praženica | zdroj: TASR

Zlaté Moravce 7. januára (TASR) - V pondelok odštartoval zimnú prípravu aj posledný tím tabuľky futbalovej Fortuna ligy - FC ViOn Zlaté Moravce. Hráči sa pripravujú pod vedením nového trénera Karola Praženicu a s viacerými zmenami v kádri.

"Predbežne sme sa dohodli na spolupráci do konca súťažného ročníka. V prvom rade musíme zložiť také mužstvo, aby sme splnili hlavný cieľ a to je záchrana vo Fortuna lige. Fungovanie ViOnu je všeobecne známe, je to rodinný klub, ktorý splní to, čo sľúbi. Možnosti pre príchody hráčov sú limitované a budú sa riešiť v priebehu tohto týždňa," uviedol Praženica, ktorý povedie celú prípravu v domácich podmienkach.

Po jeseni strácajú Zlaté Moravce na predposlednú Senicu štyri body. Ako jediný tím už nemajú ani teoretickú šancu na účasť v najlepšej šestici, ktorá bude bojovať o titul slovenského šampióna.

Pohyby v kádri:

odchody: Urgela, Banovič, Maduka-Udeh

príchody: Douglas (Vráble), Matejka (Slovan jun.), Tkáč (Partizánske), Beseda (Jihlava jun.), Rolinec (Šimonovany), Nikolič (návrat po zranení), Haspra, Janek, Torok, Kruľák (z dorastu)

Plán prípravy FC ViOn Zlaté Moravce:

12. januára: Fastav Zlín - FC ViOn

16. januára: FC ViOn - MFK Dubnica

19. januára: FC ViOn - Dukla B.Bystrica

23. januára: FC ViOn - Komárno

26. januára: FC ViOn - Inter Bratislava

30. januára: FC ViOn - Petržalka

2. februára: FC ViOn - Šaľa

9. februára: Šamorín – FC ViOn (generálka)