pondelok, 7. január 2019 08:09 | Autor: TASR

Christián Jaroš a Jaccob Slavin
Christián Jaroš a Jaccob Slavin | zdroj: TASR

New York 7. januára (TASR) - Hokejisti Arizony v zostave s Richardom Pánikom zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL nad New Yorkom Rangers 5:0. Slovenský útočník strávil na ľade takmer 17 minút a na bránku súpera vyslal dve strely.

Gólman domáceho tímu Darcy Kuemper vykryl všetkých 23 striel "jazdcov", Conor Garland prispel k triumfu Coyotes dvomi gólmi. "Každou hrou sa cítim lepšie. Robíme s trénermi analýzy a rozprávame sa, preto sa zlepšujem," cituje Garlanda web TSN.

Hráči Ottawy Senators prehrali s Carolinou Hurricanes tesne 4:5. Víťazný gól strelil v 48. minúte Justin Williams. Pre "senátorov" to bola už ôsma prehra za sebou a figurujú na chvoste celej súťaže. "Rozhodujú maličkosti, nerobíme všetko pre víťazstvo, a takto to potom vyzerá," posťažoval sa útočník Ottawy Chris Tierney, autor dvoch asistencií. V drese domácich odohral slovenský obranca Christián Jaroš 18:41 minúty a do štatistík si pripísal dve strely na bránku, dva bloky a jeden hit.

Chicago ukončilo osemzápasovú šnúru víťazstiev Pittsburghu, keď ho na jeho ľade zdolalo 5:3.

výsledky:

ARIZONA COYOTES - NEW YORK RANGERS 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Góly: 8. Garland (Ekman-Larsson, Galchenyuk), 10. Kempe (Archibald, Crouse), 27. Garland (Cousins, Galchenyuk), 36. Keller (Stepan, Chychrun), 37. Galchenyuk(Oesterle, Goligoski), brankái: Kuemper - Lundqvist, strely na bránku): 40:23, 12.396 divákov

OTTAWA SENATORS - CAROLINA HURRICANES 4:5 (0:2, 4:2, 0:1)
Góly: 23. Duchene (Ryan, Wolanin), 33. Dzingel (Tierney), 40. Balcers (Tierney, Boedker), 40. Pageau (Stone, DeMelo) - 2. Faulk (Teravainen, Aho), 5. McGinn, 27. Slavin (V. Rask), 35. Hamilton (Aho, McGinn), 48. Williams (Teravainen, Faulk), brankái: Hogberg - Mrazek, strely na bránku: 31:29, 12.924 divákov

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - NEW JERSEY DEVILS 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Góly: 13. Reaves, 32. McNabb (Eakin, Carpenter), 36. Pacioretty (Theodore, Tuch) - 6. Hischier (Bratt, Lovejoy), 10. Lovejoy (Zacha, Stafford), brankári: M. Subban - Kinkaid, strely na bránku: 28:38, 18.103 divákov

DETROIT RED WINGS - WASHINGTON CAPITALS 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Góly: 15. Mantha, 27. Hronek (Larkin, Nyquist) - 7. Wilson (Kuznecov), 47. Boyd (Ovečkin, Connolly), 57. Kempný (Niskanen, Kuznecov), brankári: Howard - Holtby, strely na bránku: 25:34, 19.515 divákov

WINNIPEG JETS - DALLAS STARS 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 23. Lowry (Tanev, Perreault), 39. Myers (Laine, Little), 42. Connor (Wheeler, Morrissey), 57. Morrissey (Trouba, Scheifele), 60. Little (Roslovic, Trouba) - 22. Radulov (Klingberg, Seguin), brakári: Hellebuyck - Bishop, strely na bránku: 30:27, 15.321 divákov

ANAHEIM DUCKS - EDMONTON OILERS 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Góly: 8. McDavid (Kassian, Jones), 17. Puljujarvi (Nurse, Nugent-Hopkins), 20. Brodziak (Nugent-Hopkins), 28. Draisaitl (Jones), brankári: Gibson - Talbot, stely na bránku: 39:24, 17.317 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - CHICAGO BLACKHAWKS 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Góly: 3. Hornqvist (Malkin, Simon), 5. Guentzel (Letang, Rust), 30. Brassard (Kessel, M. Pettersson), 17. DeBrincat (Kane, Gustafsson), 27. Kunitz (Kruger, Dahlstrom), 37. Keith (Seabrook, Kane), 42. Strome (Kane, Toews), 60. Toews, brankári: DeSmith - Ward, strely na bránku: 34:31, 18.623 divákov