štvrtok, 3. január 2019 08:15 | Autor: TASR

Smutní hokejisti Kanady a Švédska
Smutní hokejisti Kanady a Švédska | zdroj: TASR

Vancouver/Victoria 3. januára (TASR) - Hokejisti Švajčiarska do 20 rokov postúpili na MS tejto vekovej kategórie do semifinále. Vo štvrťfinále vo Victorii senzačne zdolali obhajcu strieborných medailí z vlaňajšieho šampionátu Švédsko 2:0.

Bez medailí prekvapivo zostane aj domáca reprezentácia Kanady, ktorú vo Vancouveri zastavili Fíni. Severania zvíťazili 2:1 po predĺžení.

Švédi na šampionáte zvíťazili vo všetkých zápasoch B-skupiny, proti Švajčiarsku boli jasný favorit. Helvéti však duel zvládli a navyše ich podržal brankár Luca Hollenstein, ktorý vykryl všetkých 41 striel súpera. V semifinále sa Švajčiari stretnú s Fínskom, ktoré vo Vancouveri pred 17.047 divákmi zdolalo Kanadu 2:1 po predĺžení. V nadstavenom čase mohli domáci hokejisti rozhodnúť už po 74 sekundách, keď mal Maxime Comtois príležitosť trestného strieľania, ale fínsky brankár Ukko-Pekka Lukkonen úspešne zasiahol. V 66. minúte napokon rozhodol o postupe severanov Toni Utunen. Fíni sa v boji o finále stretnú so Švajčiarmi.

Tretím semifinalistom sa stali hokejisti USA, ktorí zdolali Česko 3:1.

MS do 20 rokov, štvrťfinále:

Švédsko - Švajčiarsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 16. Brüschweiler, 34. Wyss

Kanada – Fínsko 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 22. Mitchell – 60. Heponiemi, 66. Utunen

USA – Česko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 13. Cates, 27. Norris, 60. Chmelevski – 52. Kaut

Slovensko - Rusko 3:8 (0:4, 0:3, 3:1)
Góly: 44. Fehérváry (Ivan, Pospíšil), 59. Roman (Ivan, Fehérváry), 60. Ivan (Fehérváry, Liška) - 6. Denisenko (Samorukov, Kravcov), 7. Starkov (Kovalenko, Romanov), 8. Alexejev (Šen, Starkov), 11. Šaškov (Romanov, Podkolzin), 32. Kostin (Denisenko, Olšanskij), 39. Kostin (Slepec, Alexejev), 40. Slepec (Galimov, Muranov), 53. Morozov (Šaškov, Olšanskij)