Leonard dal najviac bodov v kariére

streda, 2. január 2019 08:09 | Autor: TASR

Kawhi Leonard
Kawhi Leonard | zdroj: TASR

Washington 2. januára (TASR) - Basketbalisti Toronta Raptors si v NBA zlepšili bilanciu na 28 víťazstiev a 11 prehier.

V noci na stredu zvíťazili na vlastnej palubovke nad Utahom Jazz 122:116. Kawhi Leonard prispel 45 bodmi, čím si stanovil nové maximum kariéry, z toho 19 bodov nastrieľal v tretej štvrtine.

Raptors prehrávali cez polčas o dva body, ale do štvrtého dejstva už išli s desaťbodovým náskokom. "Súper má dobré vedenie a je veľmi konkurencieschopný. Iba sme sa snažili 'udržať' v zápase až do konca, dosiahli sme pekné víťazstvo," povedal Leonard pre agentúru AP. Z kádra Toronta dal najviac bodov v kariére aj Pascal Siakam (28), ktorý pridal desať doskokov.

NBA - výsledky:

Toronto - Utah 122:116, Milwaukee - Detroit 121:98, Denver - New York 115:108, Sacramento - Portland 108:113 pp, Los Angeles Clippers - Philadelphia 113:119