Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar zaznamenal v noci na sobotu dva presné zásahy, ktorými pomohol k víťazstvu Montrealu na ľade Floridy 5:3 v zápase zámorskej NHL. Tatar rázne ukončil gólové suchoty, ktoré trvali sedem zápasov. Predtým naposledy skóroval 9. decembra. "Nikdy som nepomyslel na to, že by som prežíval nejaký gólový pôst. Vyhrávali sme, mužstvu sa darilo. V každom zápase je to hlavne o tímovom výkone a je jedno, kto dá gól, kto boduje. Myslím si, že kráčame správnym smerom," povedal pre nhl.com slovenský krídelník, ktorý zaznamenal svoj tretí dvojgólový zápas v sezóne. Už v 35. sekunde poslal hostí do vedenia z ich prvej strely na bránku, keď sa po dobrom forčekingu dostal k puku a zblízka bekhendom prvýkrát prekonal Roberta Luonga. Jeho druhý gólový moment prišiel za stavu 2:2 v 49. minúte, po presilovkovej kombinácii s Jonathanom Drouinom a Maxom Domim sa presadil z pravého kruhu strelou bez prípravy.

Canadiens už vedenie nepustili z rúk a tešili sa z cenného víťazstva."Mali sme výborný vstup do zápasu. Bol to pre nás perfektný štart, viedli sme vonku 2:0. Na chvíľu sme vypli, čo súper využil, no nestratili sme koncentráciu a hrali sme naďalej dobrý zápas. Verili sme, že ho môžeme vyhrať. V presilovke sme dali ďalší gól, čo bolo kľúčové," tešil sa Tatar, ktorého vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia. Odohral v ňom necelých 16 minút, pripísal si štyri strely a jeden plusový bod. V bránke Canadiens dostal pri zranení tímovej jednotky Careyho Pricea prvýkrát od 11. decembra šancu Fín Antti Niemi, k víťazstvu pomohol 23 úspešnými zákrokmi.