nedeľa, 16. december 2018 19:15 | Autor: TASR

Gólové oslavy futbalistov FC Liverpool
Gólové oslavy futbalistov FC Liverpool | zdroj: TASR

Londýn 16. decembra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 17. kola anglickej Premier League nad Manchestrom United 3:1 a vrátili sa na prvé miesto tabuľky o bod pred iný manchesterský tím - City. Platí, že tím Jürgena Kloppa v tomto ligovom ročníku stále nenašiel premožiteľa.

O triumfe "The Reds" rozhodol striedajúci švajčiarsky reprezentant Xherdan Shaqiri, ktorý prišiel na ihrisko v 70. minúte za stavu 1:1. Gólovo sa presadil v 73. a 80. minúte. United po prehre figurujú až na 6. priečke tabuľky s 19-bodovým mankom na lídra.

Arsenal Londýn prehral s domácim Southamptonom 2:3 a prišiel tak o dlhú sériu bez prehry. Arsenal doteraz ťahal obdivuhodnú sériu 22 stretnutí bez prehry vo všetkých súťažiach, pričom až 17 z nich vyhral a v piatich remizoval. V lige mali "kanonieri" šnúru 14 duelov bez prehry. O jej konci rozhodol v 85. minúte gólom na 3:2 Charlie Austin.

Southampton sa vďaka zisku troch bodov dostal z pásma zostupu a v tabuľke mu patrí 17. priečka. V aktuálnej sezóne to bola pre "svätcov" len druhá ligová výhra, predtým uspeli 1. septembra na pôde Crystal Palace 2:0. Rakúsky kormidelník Ralph Hasenhüttl si pripísal na konto prvú výhru v druhom zápase na lavičke Southamptonu, na ktorú zasadol 5. decembra. Prvý duel prehral minulý týždeň v Cardiffe 0:1.

V druhom nedeľňajšom zápase zvíťazila londýnska Chelsea na ihrisku Brighton & Hove Albion FC 2:1 vďaka gólom Pedra a Edena Hazarada. Za domácich skorigoval výsledok v 66. minúte Solly March.