Main Content

Je reálny prestup Alvara Moratu do Barcelony?

štvrtok, 13. december 2018 10:33 | Autor: Jakub Vaverka

Álvaro Morata
Álvaro Morata | zdroj: TASR

Španielsky útočník Alvaro Morata sa v londýnskej Chelsea dlhodobo trápi. Aktuálne to vyzerá tak, že by mohol Londýn opustiť už v zimnom prestupovom období.

Alvaro Morata v tejto sezóne Premier League skóroval 5 gólov v 14 zápasoch, pričom sám priznal, že sa nesústreďoval len na futbal, pretože sa musel vyrovnávať s psychickými problémami. Tréner Chelsea Maurizio Sarri mu dlho veril, ale začína to vyzerať, že miesto tohto Španiela budú častejšie hrávať Olivier Giroud a Eden Hazard.

Španielsky denník AS prišiel s prekvapivou informáciou, ktorá naznačuje, že Moratovo londýnske trápenie by sa čoskoro mohlo skončiť. „Barcelona rokovala s Chelsea o prestupe Alvara Moratu. Katalánci sa rozhodnú, či tohto útočníka získajú v januári alebo až v lete.“

Momentálne je nejasné, kde by Morata na Camp Nou hrával, na čo kladie dôraz aj AS. „V Barcelone majú k dispozícii hviezdnu ofenzívu s menami ako Messi, Suarez, Coutinho, Dembélé či Malcom. Na šancu čaká aj mladý Munir.“

O možnom odchode Alvara Moratu z Chelsea sa hovorí stále viac, i keď samotný hráč a ani kouč Maurizio Sarri sa k tejto veci doposiaľ nevyjadril. Ak sa však v januári vráti z hosťovania v Aston Ville Tammy Abraham, Morata si zrejme definitívne nezahrá.