Futbalisti FC Liverpool v 16. kole Premier League suverénne zvíťazili na ihrisku AFC Bournemouth 4:0 a po zaváhaní Manchestru City na pôde Chelsea (0:2) poskočili na vedúcu priečku. Útočník "The Reds" Mohamed Salah sa blysol hetrikom, v tejto sezóne má na konte už 10 presných zásahov a dotiahol sa na Pierra-Emericka Aubameyanga z Arsenalu na čele tabuľky strelcov. Liverpool zostáva jediným tímom, ktorý v aktuálnej sezóne najvyššej anglickej súťaže ešte neprehral.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa zaznamenali už piate víťazstvo v rade. V základnej zostave Liverpoolu vybehol na ihrisko Mohamed Salah, ktorý v stredajšom zápase proti Burnley (3:1) len striedal. Bol to práve egyptský kanonier, ktorý v 25. minúte otvoril skóre zápasu po tom, čo Asmir Begovič neudržal strelu Roberta Firmina. Druhý gól pridal Salah v 48. minúte, keď zachoval chladnú hlavu v obkľúčení dvoch hráčov súpera a krížnou strelou nedal Begovičovi šancu. O 20 minút neskôr si Robertsonov center z ľavej strany vrazil nešťastne do vlastnej siete Steve Cook a Liverpool viedol rozdielom triedy. Skóre uzavrel svojim tretím gólom v zápase najlepší strelec minulej sezóny Salah. Ten sa doslova pohral s obranou "Cherries" a chladnokrvne zakončil. "To, čo dokázal 'Mo' v druhom polčase, bolo jednoducho neuveriteľné. Nepoznám veľa hráčov, ktorí by dokázali streliť takéto góly," vyzdvihol Salahove schopnosti Klopp.