Katastrofálna séria Slovanistov pokračuje, prehrali deviaty duel v rade

sobota, 8. december 2018 20:00 | Autor: TASR

Hokejisti HC Slovan Bratislava
Hokejisti HC Slovan Bratislava | zdroj: TASR

Bratislava 8. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s obhajcom Gagarinovho pohára AK Bars Kazaň 1:2. "Belasí" zaknihovali deviatu prehru za sebou, čo je najdlhšia negatívna séria mužstva od vstupu do nadnárodnej súťaže. V tabuľke Západnej konferenci je Slovan na 11. mieste so ziskom 23 bodov, na ôsmy Podoľsk stráca 12 bodov.

Zverenci trénera Vladimíra Országha zakončia trojzápasovú domácu sériu v stredu 12. decembra, o 18.30 h privítajú Dinamo Riga.

Slovan Bratislava - AK Bars Kazaň 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 34. Lamper (Hrnka, Červený) - 7. Azevedo (Sekáč), 42. Jarulin (Markov, Galijev). Rozhodcovia: Bukin, Ravodin - Ivanov, Černyšov, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7076 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek - Gelinas, Sersen, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš, Bačik - Řepík, Taffe, Červený - Bailey, Sukeľ, Lunter - Lamper, Hrnka, Liška - Jeglič, Buc, Rau

AK Bars Kazaň: Garipov - Markov, Jarulin, Postma, Pedan, Abrosimov, Batyršin - Galijev, Popov, Gluchov - Zaripov, Azevedo, Sekáč - Potapov, Michejev, Lukojanov - Klinkhammer, Svitov, Osnovin - Kara

Prvá tretina priniesla svižný hokej z oboch strán. Slovan držal s favoritom vyrovnanú partiu a to aj v počte streleckých pokusov. Nestačil iba na peknú a rýchlu kombináciu v 7. minúte, ktorú zakončil Azevedo. "Belasí" sa potom snažili o vyrovnanie, ale súper ich do vyložených príležitostí nepúšťal. Naopak, v závere prvého dejstva vychytal Štěpánek vo veľkej šanci Markova.

Aj v druhej tretine hral Slovan otvorene, dostával sa často do útočného pásma, vyrovnať mohol Řepík. Českého krídelníka však zastavili hostia iba za cenu faulu. V presilovke mali "belasí" niekoľko striel, ale sieť sa im nepodarilo rozvlniť. Nepodarilo sa to ani Gluchovovi, ktorý už v rovnovážnom počte išiel sám na Štěpánka, ale brankár Slovana výborne zasiahol. V 34. minúte však domácim vyšla biliardová akcia, na ktorej konci bol Lamper - 1:1. Skóre druhej tretiny mohlo pre domácich vyznieť ešte výraznejšie, ale v presilovke sa nedokázali presadiť.

V úvode tretej tretiny mali hráči Kazane početnú výhodu a tú sa im podarilo využiť 15 sekúnd pred jej koncom. Od modrej čiary mieril presne Jarulin. Potom však Slovan opäť bojoval, pomerne veľa času strávil v útočnom pásme a to aj vďaka nedisciplinovanosti hostí, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo. Naopak, poistku mohol pridať Pedan, mieril však iba do brankára. Zmenu skóre nepriniesla ani záverečná power play Slovana.