Main Content

Inter chce hráča Manchestru United: Pripravuje sa obchod zimy?

štvrtok, 6. december 2018 12:27 | Autor: Timotej Gašper

Manchester United sa plánuje zbaviť až piatich hviezd
Manchester United sa plánuje zbaviť až piatich hviezd | zdroj: © TASR

Britské médiá sa zhodujú v informácií, podľa ktorej sa milánsky Inter chystá v zime zabojovať o hráča z Manchestru United, pričom sa z toho môže pokojne vykľuť najväčšia výmena zimného prestupového obdobia.

Britské ale i talianske plátky prišli dnes ráno s informáciou, podľa ktorej sa chce milánsky Inter v blížiacom sa zimnom prestupovom období zamerať na kúpu hráča z Old Traffordu. Inter aj s novým majiteľom hľadá alternatívy, ako by sa mohlo mužstvo okolo Icardiho a spol. ešte zlepšiť. Okrem iných hráčov však padol prst aj na talianskeho legionára v Premier League, Mattea Darmiana. Univerzálny defenzívny hráč je v hľadáčiku Interu ale i Juventusu či AC Milána už pomerne dlhú dobu, keďže v Anglicku sa mu nedostáva ani zďaleka toľko pozornosti, koľko by si Talian zaslúžil. 

Matteo prestupoval na Old Trafford ešte v lete 2015 ako vtedajšia ikona FC Turín. 15-miliónový prestup sa spočiatku zdal ako viac než vydarený, no neskôr začali talianskeho reprezentanta trápiť zranenia, ktoré zapríčinili neskoršiu stagnáciu formu a neskôr úplný výpadok z hernej praxe. Aktuálne je pod Mourinhom v totálnom úzadí, o čom vraví len 270 odohraných minút naprieč celou sezónou, a to aj tak len z dôvodu, že „Red Devils“ zasiahla veľká maródka. Cesta z „pekla“ však môže prísť už oveľa skôr, ako by aj sám Darmian čakal. Inter pripavuje ponuku vo výške 13 miliónov eur, ktorá by mala United za 29-ročného primárne pravého obrancu stačiť. Očakáva sa však, že vedenie „Red Devils“ využije túto možnosť a bude sa snažiť vyjednať prestup Milana Škriniara, o ktorého má Jose Mourinho veľký záujem.

Je teda možné, že ak sa Inter bude oficiálne zaujímať o Darmiana, United k talianskemu obrancovi pridá minimálne čiastku okolo 60 miliónov eur a bude žiadať nášho stopéra. Rodák zo Žiaru nad Hronom je na zozname azda všetkých veľkoklubov v Európe, no dovedna sa hráč ani agent k možnej zmene dresu nevyjadrili. Milánsky celok potrebuje vystužiť kraje obrany a hráč, ktorý má skúsenosti z talianskeho futbalu by sa im hodil perfektne.