Main Content

Čo robia rumunskí hokejisti na Slovensku?

utorok, 4. december 2018 11:58 | Autor: Jakub Vaverka

Hokejový štadión - ilustračný obrázok
Hokejový štadión - ilustračný obrázok | zdroj: TASR

Čoskoro budeme svedkami majstrovstiev sveta v hokeji do 20 rokov. Nielen najvyššej kategórie, ale aj tých nižších. To je jeden z dôvodov, prečo sa momentálne na Slovensku nachádzajú rumunskí hokejisti.

Momentálne sa na Slovensku nachádzajú rumunskí hokejisti do 20 rokov, ktorí sa v januári predstavia na majstrovstvách sveta do 20 rokov 2A – divízie. Sily si na šampionáte zmerajú s Veľkou Britániou, Litvou, Španielskom, Estónskom a Južnou Kóreou.  V pondelok mladí Rumuni nastúpili proti juniorskému výberu HKM Zvolen, slovenskému mužstvu podľahli 2:5. „Prvú tretinu si nás oťukávali, podcenili sme to a robili sme chyby. Druhá tretina bola z našej strany lepšia, mali sme navrch. Na konci sme pri výsledku 4:0 poľavili a dostali sme dva góly. Párkrát nás pekne zatlačili,“ povedal nám Henrich Kamenský zo Zvolena.

V štvrtok Rumuni v rámci prípravy vyzvú juniorov z Martina. „Zápas s Rumunskom U20 bude pre nás určite veľmi zaujímavá konfrontácia, v dnešnej dobe vie hokej hrať každý, rozdiel môže byť v tom, že Rumuni môžu brať tento zápas ako prípravu pred MS, ale pre nás je to niečo špeciálne, nakoľko veľa z nás takúto konfrontáciu ešte nezažilo a do zápasu dáme určite všetko,“ hovorí Robert Kalnícký, útočník martinskej juniorky. V piatok Rumunov vyzve Skalica.

 

Roba sme sa opýtal, či by si vedel predstaviť aj viac takýchto zápasov, ktoré sú pre slovenské juniorské mužstvá spestrením počas reprezentačnej prestávky. „Ťažko povedať, nevieme čo od súpera môžeme očakávať, určite ho nemožno podceniť nakoľko, je to predsa len reprezentačný výber a dokázal v pondelok potrápiť aj Zvolen.“

Slovo dostal aj ďalší talentovaný mladík z Martina, Boris Deneš. „Je to pre nás niečo nové. Uvidíme, akú budú mať kvalitu. Nemôžeme ich podceniť, aj keď sú to Rumuni. Je to reprezentácia do 20 rokov. V dnešnom hokeji vie korčuľovať každý. Čakám od nich silový a tvrdý hokej. Rozdiel môže byť v taktickom myslení. Pre nich je to príprava pred MS, tak určite budú chcieť vyhrať. My do zápasu pristúpime zodpovedne, ako by bol súťažný.“

O tom, že na Slovensku sa pripravujú Rumuni vie zo širšej verejnosti málokto, faktom ale je, že sa ani zďaleka nejedná o novinku. "Rumunský tím do dvadsať rokov chodí každoročne na Slovensko, kde sa spoločne pripravuje na MS. Pre nás je to oživenie počas prestávky. Pre nás je cieľom propagácia hokeja a porovnanie sa aj s krajinami, kde hokej nie je na takej úrovni a tak populárny ako na Slovensku. Tento zápas môže byť zaujímavý aj pre našich fanúšikov, verím že bude mať iný náboj ako tie extraligové,“ povedal pre Šport7.sk šéf marketingového oddelenia HK Martin Igor Pĺž.

Náš youtubeOdoberať