Main Content

VIDEO: Klopp sa ospravedlnil za nevhodnú gólovú oslavu. Hrozí mu trest od FA

TASR - Tréner futbalistov FC Liverpool Jürgen Klopp čelí dištancu alebo pokute za búrlivú oslavu víťazného gólu svojich zverencov vo víkendovom derby zápase Premier League proti Evertonu. Anglická Futbalová asociácia (FA) ho obvinila z nevhodného správania sa.

Liverpool rozhodol o triumfe 1:0 až v úplnom závere šesťminútového nadstaveného času zásluhou striedajúceho belgického útočníka Divocka Origiho. Klopp sa okamžite rozbehol na hraciu plochu a skočil do náručia brankára Alissona Beckera. "Okamžite som sa po zápase ospravedlnil trénerovi súpera Marcovi da Silvovi. Nechcem, aby to vyzeralo, že som pred ním stratil rešpekt," povedal Klopp. Portugalčan to kvitoval s pochopením: "Ak by sme my dali takýto gól a mali také šťastie, možno by som si počínal rovnako."

Klopp sa k obvineniu zo strany FA môže vyjadriť do 6. decembra, informovala agentúra DPA. Pre britské médiá ale už k celej situácii povedal: "Nechcel som utekať na ihrisko, nemal som to v pláne. Nechcel som bežať k Alimi, no nevedel som sa zastaviť. Nie je to správne, ale stane sa."