sobota, 24. november 2018 08:03 | Autor: TASR

Jaroslav Halák
Jaroslav Halák | zdroj: TASR

New York 24. novembra (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol hokejistov Bostonu v noci na sobotu v zámorskej NHL k triumfu nad Pittsburghom 2:1 po predĺžení. Halák zlikvidoval 36 z 37 striel hostí, mal 97,3-percentnú úspešnosť zásahov a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Prvou bol autor víťazného gólu v nadstavení Joakim Nordström. Pre zranenie za Boston nehral Zdeno Chára.

Obranca Erik Černák si pripísal ďalšie dva body pri víťazstve Tampy Bay nad Chicagom 4:2. Slovenský zadák asistoval pri dvoch góloch domácich v úvodnej desaťminútovke, po ktorej Tampa viedla už 3:0. Černák odohral 16:45 min, štatistiky si obohatil aj o tri plusové body, dve strely a päť "hitov". V profiligie má na konte spolu tri gólové prihrávky v šiestich stretnutiach.

Tomáš Tatar zaznamenal jednu asistenciu, jeho Montreal ale prehral na ľade Buffala 2:3 po predĺžení. Tatar strávil na ľade celkovo takmer 14 minút. Arizona prehrala doma s Coloradom hladko 1:5, Richard Pánik sa v jej drese bodovo nepresadil. J.T. Compher dal za Colorado dva góly v jednom oslabení v priebehu 85 sekúnd a svoj tím tak dostal do náskoku 2:0. Ottawa s obrancom Christiánom Jarošom nestačila na Dallas, podľahla mu 4:6.