Cenné víťazstvo prešovských hádzanárov v Lige majstrov

nedeľa, 18. november 2018 16:00 | Autor: TASR

Tatran Prešov
Tatran Prešov | zdroj: TASR

Silkeborg 18. novembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli vo svojom ôsmom zápase v C-skupine Ligy majstrov cenný triumf na palubovke dánskeho Bjerringbro/Silkeborgu 30:29 a zvýraznili tak svoju šancu na postup. O víťazstve na pôde lídra tabuľky rozhodli v úplnom závere zápasu, keď víťazný gól strelil Bruno Butorac.

Prešovčania nastúpia na predposledný zápas v C-skupine v sobotu 24. novembra na palubovke Čechovských Medveďov, ktorým sa pokúsia odplatiť domácu prehru.

Domáci mali lepší štart do zápasu a od úvodných minút potvrdzovali pozíciu favorita. Viedli 5:2, no Prešovčania zdvihli hlavy a vyrovnali na 7:7. Hostia úspešne doťahovali tesné manká na súpera až do stavu 14:14. Záver prvého polčasu vyšiel lepšie Silkeborgu, ktorého hráči využili aj slabšiu chvíľu Prešovčanov v ofenzíve a prvý polčas vyhrali o tri góly (17:14).

Štart do druhého dejstva vyšiel Tatranu, ktorý rýchlo stiahol stratu a vyrovnal na 17:17. Hostí v druhom polčase viackrát podržal brankár Cvitkovič a aj vďaka tomu išli v 40. minúte prvýkrát do vedenia, keď Číp upravil na 20:21. Prešovčania sa v zlomových momentoch viackrát dopúšťali chýb, zásluhou dostatočnej streleckej efektivity však držali krok so súperom. V 49. minúte sa Prešovčanom vydarila efektná "nahadzovačka" so zakončením Butoraca, na ktorú onedlho nadviazali Rábek a Urban (24:26). Hostia síce o náskok prišli v 29. minúte, no ich víťazný gól strelil zo sedmičky Butorac. Domáci síce dokázali vyrovnať, ich gól však neplatil pre prešľap.

Bjerringbro/Silkeborg - Tatran Prešov 29:30 (17:14)
Najviac gólov Silkeborgu: Knudsen 7, Markussen 7, Nielsen 7, zostava a góly Tatrana: Cvitkovič, Čupryna - Rábek 9, Hrstka, Lapajne 2, Krok, L. Urban 2, Číp, 1, Vučko 3, Straňovský 4, Butorac 9, Kasal, Carapkin, Gatine, Babič. Rozhodovali: Schulze, Tönnies (obaja Nem.), TH: 1/0 - 5/5, vylúčení: 4:3, ŽK: 2:2, ČK: Nöddesbo (Silk.)