Liptáci dostali od Košíc poriadny debakel

piatok, 16. november 2018 19:31 | Autor: TASR

HC Košice
HC Košice | zdroj: TASR

Spišská Nová Ves 16. novembra (TASR) - Hokejisti Košíc si jednoznačne poradili s Liptovským Mikulášom.

Hokejisti Košíc mali od začiatku zápasu navrch a už v prvej tretine si vypracovali dvojgólový náskok. V 9. minúte sa vo vlastnom oslabení presadil Nagy a v 17. pridal druhý gól Kafka, ktorý sa ocitol sám pred Kislicynom. Domácim sa podarilo znížiť v 26. minúte zásluhou Nádašdiho, ale neprešlo ani 40 sekúnd a Košičania opäť viedli dvojgólovým rozdielom. Na 3:1 zvýšil Netík. V ďalšom priebehu už dávali góly iba hostia. V 29. minúte sa presadil z dorážky Suja a v šesť minút pred druhou prestávkou upravil už na 5:1 Haščák. "Oceliari" nepoľavili ani v treťom dejstve, v 44. minúte strelil svoj druhý gól v zápase Haščák a debakel zavŕšil v 49. minúte Pulli.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
Góly: 26. Nádašdi (Uram) – 9. Nagy (Šedivý, Brophey), 17. Kafka (Netík, Suja), 26. Netík (Kafka, Suja), 29. Suja (Netík, Kafka), 34. Haščák (Nagy), 44. Haščák (Nagy), 49. Pulli (Žitný). Rozhodovali: Kalina, Rencz (Maď.) - Stanzel, Árkovics (Maď.), vylúčení: 1:6, navyše: Koch (Košice) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 750 divákov

Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Kurali, Suchý, Nemec, Horváth, Nádašdi, Bača, Mezovský, Fereta – Kriška, Richard Huna, Róbert Huna – Uram, Oško, Sukeľ – Števuliak, Tamáši, Vybiral – Lištiak, Uhrík, Piatka

Košice: Habal – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Petráš, Lenďák – Haščák, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Spilár, Galamboš, Šoltés – Žitný, Krajňák, Klíma