Víťazný návrat Oshieho, hetrik Sissonsa, Colorado s Daňom prehralo

štvrtok, 8. november 2018 08:09 | Autor: TASR

Nicklas Backstrom, Alexander Ovečkin a T.J. Oshie
Nicklas Backstrom, Alexander Ovečkin a T.J. Oshie | zdroj: TASR

New York 8. novembra (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals zdolali v noci na štvrtok v zámorskej NHL na domácom ľade Pittsburgh Penguins 2:1. O triumfe obhajcu titulu rozhodol gól T.J. Oshieho 74 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Penguins utrpeli piatu prehru v rade.

"Tučniaci" viedli od 13. minúty po presilovkovom góle Sidneyho Crosbyho, v druhej tretine sa o vyrovnanie postaral takisto v početnej výhode Alexander Ovečkin. Kapitán Washingtonu strelil už svoj 235. presilovkový gól v profiligovej kariére a osamostatnil sa na ôsmom mieste historickej tabuľky, keď sa odpútal od legendárneho Marcela Dionnea. Pre ruského kanoniera to bol 12. presný zásah v sezóne a vyrovnal sa ním na čele poradia strelcov Čechovi Davidovi Pastrňákovi z Bostonu. Víťazný gól "Caps" vsietil Oshie, ktorý sa tak športovo pomstil za zákrok Jevgenija Malkina. Center hostí v 44. minúte ramenom trafil Oshieho do hlavy a poslal ho do šatne. Tam domáci krídelník absolvoval vyšetrenie pre podozrenie z otrasu mozgu, po negatívnom výsledku sa vrátil do hry a v druhom striedaní po návrate rozhodol. Malkin dostal trest na 5 minút + DKZ.

V ďalšom dueli Colorado podľahlo doma Nashvillu 1:4. Víťazstvo Predators zariadil hetrikom Colton Sissons. Slovenský útočník Marko Daňo odohral v drese Avalanche takmer sedem minút, zaznamenal jednu strelu a jeden mínusový bod.

sumáre NHL:

WASHINGTON CAPITALS - PITTSBURGH PENGUINS 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 28. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 59. Oshie (Carlson, Kuznecov) - 13. Crosby (Johnson). Brankári: Holtby - DeSmith, strely na bránku: 22:45, 18.506 divákov.

COLORADO AVALANCHE - NASHVILLE PREDATORS 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 28. Calvert (Girard, MacKinnon) - 14. Sissons (Bonino, Ekholm), 18. Sissons (Josi, Bonino), 40. Sissons (Turris, Fiala), 58. Hartman (Bonino, Subban). Brankári: Varlamov - Rinne, strely na bránku: 25:34, 16.923 divákov.

ANAHEIM DUCKS - CALGARY FLAMES 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 9. Silfverberg (Cogliano, Larsson), 12. Henrique (Manson, Aberg), 47. Getzlaf (Rakell, Fowler) – 18. Tkachuk (Lindholm, Giordano), 47. Jankowski. Brankári: Miller - Smith, strely na bránku: 24:39, 16.461 divákov.