Main Content

Supertalent na roztrhanie: Kto je Aaron Wan-Bissaka?

streda, 7. november 2018 14:15 | Autor: Timotej Gašper

Wan-Bissaka dres
Wan-Bissaka dres | zdroj: Instagram

Ešte len vo februári si odbil debut v seniorskom futbale, no teraz je z neho sledovaný hráč, o ktorého majú záujem nielen u konkurencie, ale aj v zahraničí. 

Rodák z Londýna, ktorého korene siahajú do DR Kongo, je čistokrvným odchovancom Crystal Palace. V londýnskom klube sa húževnatý futbalista  Aaron Wan-Bissaka vypracoval až do prvého tímu, za ktorý si svoj seniorský ligový debut odbil len vo februári tohto roka. Aaron podpísal ešte skôr v roku 2018 kontrakt s Crystal Palace na nasledujúce štyri sezóny, no to sa môže podľa britských denníkov zmeniť veľmi rýchlo. 

Nadaný pravý obranca perfektne zvláda časté šprinty, čisté defenzívne zákroky i čítanie hry. Wan-Bissaka sa do dospelého futbalu začal dostávať ešte v roku 2017 za čias, kedy Crystal Palace viedol Frank de Boer, ktorý rád dával mladíkovi príležitosti v predsezónnych i priateľských stretnutiach. Syn konžských prisťahovalcov mal možnosť reprezentovať aj africký národ, no po jedinej skúsenosti ešte v tíme do 20 rokov sa rozhodol, že na reprezentačnej úrovni bude obliekať dres „The Three Lions“. V septembrovej reprezentačnej pauze bol Wan-Bissaka dokonca povolaný do výberu U21, kde ponúknutú príležitosť pretavil do kvalitného výkonu.

V anglickom futbale teda rastie obrovský defenzívny talent, ktorý má len 20 rokov, no o jeho služby sa už teraz aktuálne bije Everton, Manchester City či Arsenal. Záujem je však aj v zahraničí, pričom sa spomína Francúzsko i Nemecko. Fyzicky dobre stavaný futbalista je však nateraz hráčom londýnskeho Crystal Palace, kde patrí k oporám tímu a stálym členom základnej jedenástky. „Je veľmi dobre mentálne nastavený, má skvelé herné tempo i odhodlanie, je jasným príkladom veľkého talentu a taktiež berie svoju kariéru veľmi vážne,“povedal o svojom zverencovi kouč Roy Hodgson.