sobota, 3. november 2018 20:53 | Autor: TASR

Ondrej Duda a Diego Demme v súboji o loptu
Ondrej Duda a Diego Demme v súboji o loptu | zdroj: TASR

Berlín 3. novembra (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotňajšom zápase 10. kola Bundesligy na pôde Wolfsburgu 1:0 a upevnili si prvé miesto v tabuľke. Zverenci Luciena Favreho nazbierali v desiatich kolách najvyššej nemeckej súťaže 24 bodov za sedem výhier a tri remízy, o štyri viac ako Bayern Mníchov. Ten doma iba remizoval s Freiburgom 1:1.

V základnej zostave 1. FC Norimberg sa prvýkrát v tejto sezóne predstavil slovenský útočník Adam Zreľák, ktorý v predošlom ligovom kole skóroval do siete Frankfurtu a v strede týždňa strelil gól aj v pohárovom dueli proti Hanse Rostock. Jeho tím v bavorskom derby remizoval na ihrisku Augsburgu 2:2. Zreľák v 54. minúte prihral na gól Alexandrovi Fuchsovi, v 88. minúte zariadil deľbu bodov hosťujúci Lukas Mühl.

Hertha Berlín po troch ligových remízach nestačila na domácej pôde na Lipsko a po prehre 0:3 klesla na 8. miesto tabuľky. Celý duel v drese Herthy odohral slovenský reprezentant Ondrej Duda, jeho krajan a spoluhráč Peter Pekarík nefiguroval na súpiske.