sobota, 27. október 2018 20:29 | Autor: TASR

Cristiano Ronaldo a Paulo Dybala
Cristiano Ronaldo a Paulo Dybala | zdroj: TASR

Rím 27. októbra (TASR) - Cristiano Ronaldo zariadil triumf Juventusu Turín v sobotňajšom dueli 10. kola talianskej futbalovej ligy. Na ihrisku Empoli dvoma gólmi v druhom polčase otočil skóre stretnutia na 2:1 a obhajca titulu si tak upevnil pozíciu lídra tabuľky.

Empoli sa ujalo vedenia po necelej polhodine hry, keď sa presadil Francesco Caputo. Favorizovaní hostia odpovedali až po zmene strán. Ronaldo najskôr premenil pokutový kop po faule na Paula Dybalu prudkou strelou k žrdi, v 70. minúte potom exportnou strelou spoza šestnástky zabezpečil pre svoj tím zisk troch bodov. Bol to jeho siedmy ligový gól v sezóne. Juventus má po desiatom kole bilanciu deväť víťazstiev a jedna remíza. Slovenský útočník Samuel Mráz sedel iba na lavičke Empoli.

Futbalisti Atalanty Bergamo vyhrali nad Parmou Calcio 3:0. Všetky góly zaznamenali domáci po zmene strán.