Connor McDavid vytvoril nový rekord NHL, toto sa nepodarilo ani Gretzkemu!

streda, 17. október 2018 07:00 | Autor: TASR

Connor McDavid
Connor McDavid | zdroj: TASR

New York 17. októbra (TASR) - Hokejisti Arizony v zostave so slovenským krídelníkom Richardom Pánikom prehrali v noci na stredu v zámorskej NHL na ľade Minnesoty 1:2.

Slováci bez bodu

Pánik odohral za Coyotes 14:35 min, pripísal si mínusku a dve trestné minúty. Arizona stále čaká na víťazstvo v riadnom hracom čase, s dvomi bodmi uzatvára poradie v Západnej konferencii.

Hráči New Yorku Rangers si na domácom ľade poradili s Coloradom 3:2 po nájazdoch. Avalanche nastúpili ešte bez slovenského útočníka Marka Daňa.

Jediný tím, ktorý si v úvode ročníka stále drží stopercentnú bilanciu, je New Jersey. Devils vyhrali aj vo štvrtom zápase sezóny, keď zdolali doma Dallas 3:0.

McDavid vytvoril nový rekord NHL

Edmonton zvíťazil vo Winnipegu 5:4 po predĺžení aj vďaka štyrom bodom kapitána Connora McDavida (2+2). Najproduktívnejší hráč uplynulých dvoch sezón si pripísal aspoň bod pri prvých deviatich góloch svojho tímu v sezóne, čím utvoril nový profiligový rekord. Prekonal doterajší zápis Adama Oatesa v drese Detroitu zo sezóny 1986/87 (7).

V ďalšom dueli Tampa Bay zdolala Carolinu 4:2 aj vďaka hetriku Tylera Johnsona.