utorok, 16. október 2018 06:58 | Autor: TASR

Futbalisti Anglicka
Futbalisti Anglicka | zdroj: TASR

Bratislava 15. októbra (TASR) - Futbalisti Španielska prehrali v pondelkovom šlágri 4. skupiny A-divízie Ligy národov 2018/2019 doma s Anglickom 2:3.

Hostia rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď dva góly strelil Raheem Sterling a raz skóroval Marcus Rashford. V druhom polčase skorigovali skóre striedajúci Paco Alcacer a v závere nadstaveného času Sergio Ramos.

Španieli nevyužili možnosť zabezpečiť si v predstihu víťazstvo v skupine, no i napriek prehre sú v tabuľke prví so 6 bodmi. Anglicko má o dva body menej, tretie je s jedným bodom Chorvátsko, ktoré má však zápas k dobru. "La Furia Roja" utrpela prvú domácu prehru v súťažnom zápase za uplynulých 15 rokov.

Island prehral na domácom ihrisku v stretnutí 2. skupiny A-divízie so Švajčiarskom 1:2 a vypadol do "béčka". V troch zápasoch nezískali severania ani bod a majú vysoko negatívne skóre 1:11.

Edin Džeko rozhodol dvoma gólmi o triumfe Bosny a Hercegoviny nad Severným Írskom 2:0. Domáci majú na čele 3. skupiny B-divízie šesťbodový náskok pred Rakúskom, ktoré ale odohralo o jeden duel menej.