Main Content

Spiegel reagoval na slová právnika Cristiana Ronalda: "Máme stovky autentických dokumentov"

štvrtok, 11. október 2018 14:45 | Autor: TASR

Ronaldo a Cathryn Mayorga - spis zverejnený Der Spiegel
Ronaldo a Cathryn Mayorga - spis zverejnený Der Spiegel | zdroj: Der Spiegel, TASR

Berlín 11. októbra (TASR) - Nemecký týždenník Der Spiegel odmietol, že by obvinenia voči Cristianovi Ronaldovi mali byť vykonštruované.

Magazín má údajne množstvo autentických dokumentov, na ktorých je postavený článok usvedčujúci portugalského futbalistu zo znásilnenia Kathryn Mayorgaovej v júni roku 2009 v Las Vegas.

"Nemáme dôvod neveriť tomu, že dokumenty nie sú pravé. Všetko sme si nechali dôkladne preveriť a preskúmať," citovala agentúra AP stanovisko magazínu.

Ronaldov právnik Peter S. Christiansen označil obvinenie za úplne vykonštruované. Podľa neho Spiegel dokumenty zmenil predtým, ako ich zverejnil. Magazín to odmieta: "Máme stovky dokumentov a nie je dôvod neveriť, že sú autentické."

Aby Mayorgaová o celej záležitosti mlčala, mal jej Ronaldo údajne vyplatiť sumu 375.000 dolárov. Päťnásobný víťaz ankety o najlepšieho futbalistu sveta podľa FIFA znásilnenie odmieta. Tvrdí, že Američanka s ním mala sex dobrovoľne.

Obavy v súvislosti s touto aférou vyjadrili aj dvaja sponzori hráča Juventusu Turín - spoločnosť EA Sports a firma Nike.