Banská Bystrica to zvládla: Úradujúci majster sa poriadne vytrápil s dvadsiatkou

štvrtok, 4. október 2018 19:27 | Autor: TASR

Hokejisti Banskej Bystrice
Hokejisti Banskej Bystrice | zdroj: © TASR

Piešťany 4. októbra (TASR) - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy v piešťanskej Easton Aréne nad HK Orange 20 3:1.

Hostia boli od úvodu aktívnejší, no vedúci gól sa im streliť nepodarilo. Domáci hrali dobre v obrane, vynikal brankár Sklenár. V prvej tretine tak gól nepadol.

Hneď v 21. minúte sa nečakane ujali vedenia domáci po góle Urbánka. Hráči úradujúceho slovenského šampióna odpovedali v 28. minúte, keď presilovú hru využil Asselin. Hostia pretavili svoju prevahu do vedúceho gólu v 40. minúte, keď počas ďalšej hry v početnej výhode skóroval Marshall.

Tretia tretina priniesla len minimum gólových šancí. Bystričania však svoje víťazstvo napokon spečatili tretím gólom, keď sa v 58. minúte presadil pri hre 4 na 4 Šťastný.

HK Orange 20 - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 21. Urbánek (Köver) - 28. Asselin (Marshall, Faille), 40. Marshall (Asselin), 58. Šťastný (Faille, Marshall). Rozhodovali: Müllner, Lokšík - Frimmel, Šefčík, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 144 divákov.

HK Orange 20: Sklenár – Kupec, Štefanka, Švec, Golian, Boldižár, Romaňák, Nahálka, Brincko – Fafrák, Kollár, Svitana - Köver, Urbánek, Havrila - Zahradník, Čenka, Džugan - Juščák, Mriglot, Lunter

Banská Bystrica: Baroš – Sloboda, Mihálik, Biro, Ďatelinka, Marshall, Miller, Giľák, Košecký - Sýkora, Faille, Šťastný, - Asselin, Surový, Buc – Kabáč, Češík, Törok - Gabor, Tamáši, Varga