sobota, 29. september 2018 08:29 | Autor: TASR

Ondrej Duda
Ondrej Duda | zdroj: TASR

Berlín 28. septembra (TASR) - Slovenský futbalista Ondrej Duda prispel gólom k triumfu Herthy Berlín v piatkovom stretnutí 6. kola najvyššej nemeckej súťaže nad Bayernom Mníchov 2:0. Presadil sa v 44. minúte, keď pridal druhý gól domácich.

Vedad Ibiševič otvoril skóre v 23. minúte z jedenástky. Dvadsaťtriročný slovenský reprezentant prekonal hosťujúceho brankára Manuela Neuera v závere prvého polčasu, keď z hranice päťky prudkou strelou pod brvno zužitkoval spätnú prihrávku Valentina Lazara. Pripísal si piaty gól v tejto bundesligovej sezóne, predtým skóroval do siete Schalke 04 (2x), Wolfsburgu aj Mönchengladbachu.

Hertha sa bodovo vyrovnala Bayernu na čele tabuľky, oba tímy majú na konte trinásť bodov. V prospech Mníchovčanov hovorí o čosi priaznivejšie skóre (12:5 ku 12:7). Pre klub z hlavného mesta Nemecka to bolo prvé víťazstvo nad Bayernom od roku 2009. Bavori utrpeli prvú prehru v ligovom ročníku.