štvrtok, 27. september 2018 06:56 | Autor: TASR

Lionel Messi
Lionel Messi | zdroj: TASR

Madrid 26. septembra (TASR) - Futbalisti Barcelony šokujúco prehrali v 6. kole španielskej La Ligy na pôde Leganes 1:2, ktorý bol pred zápasom na poslednom mieste tabuľky s jediným bodom.

Napriek zakopnutiu si udržali vedenie v tabuľke o skóre pred Realom Madrid, "biely balet" totiž vo večernom dueli podľahol na ihrisku FC Sevilla 0:3. Celta Vigo v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom remizovala vo Valencii 1:1. Cenný bod pre hostí zariadil v 82. minúte Iago Aspas, Lobotka odohral celý zápas.

Barcelona v Leganes od 12. minúty viedla gólom Philippa coutinha, no domácim sa na začiatku druhého polčasu podarilo otočiť skóre vďaka presným zásahom Nabila El Zhara a Oscara. Real doplatil v Seville na katastrofálny prvý polčas, v ktorom trikrát inkasoval. Dvakrát sa presadil Andre Silva, tretí gól pridal Wissam Ben Yedder.