Dominika Cibulková postúpila už do štvrťfinále turnaja vo Wu-chane

streda, 26. september 2018 13:12 | Autor: TASR

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková | zdroj: TASR

Wu-chan 26. septembra (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v čínskom Wu-chane.

V stredajšom osemfinálovom súboji zdolala trinástu nasadenú Rusku Dariu Kasatkinovú za hodinu a 43 minút 6:3, 7:6 (3). Vo štvrťfinále narazí na Bielorusku Arynu Sobolenkovú.

Cibulková, ktorá v 2. kole vyradila svetovú jednotku Simonu Halepovú z Rumunska, začala osemfinálový duel výborne, keď získala prvé tri gemy. Hoci vzápätí stratila svoj servis a Ruska skóre vyrovnala, koncovku setu zvládla a uchmatla ho pre seba za 42 minút v pomere 6:3. V druhom sete obe hráčky kopili chybu za chybou, zhodne päťkrát stratili svoje podanie. Slovenská tenistka za stavu 6:5 nevyužila dva mečbaly a Kasatkinová si vynútila tajbrejk. V ňom od úvodu Cibulková dominovala. Ďalšie dva mečbaly síce nevyužila, v poradí piaty v zápase už ale áno a mohla sa radovať z postupu medzi najlepšiu osmičku. Vo štvrtom vzájomnom zápase s Kasatkinovou si pripísala druhú výhru.