NHL: Tomáš Tatar debutuval za Montreal, Marko Daňo skóroval

utorok, 18. september 2018 10:11 | Autor: TASR

Marko Daňo
Marko Daňo | zdroj: TASR

New York 18. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Marko Daňo pomohol jedným gólom k víťazstvu Winnipegu nad Minnesotou 2:1 v nočnom prípravnom zápase NHL.

Dvadsaťtriročný útočník otvoril skóre duelu v 14. minúte, keď po akcii Brendana Lemieuxa zblízka dorazil puk do siete. Daňo odohral necelých desať minút, vyslal dve strely a prezentoval sa aj dvoma bodyčekmi.

V prípravných stretnutiach v noci na utorok sa objavili aj ďalší dvaja slovenskí útočníci. Víťazný debut v drese Montrealu absolvoval Tomáš Tatar, kanadský klub zdolal doma New Jersey 3:1. Tatar strávil na ľade 17 minút a uviedol sa dvoma strelami. V útoku hostí sa predstavil Marián Studenič, ktorý odohral 17 a štvrť minúty, pričom na súperovu bránku vyslal jednu strelu.