KHL: Jokerit deklasoval Čeľabinsk, Spartak Moskva prehral s Jekaterinburgom

utorok, 18. september 2018 06:51 | Autor: TASR

KHL
KHL | zdroj: TASR

Moskva 17. septembra (TASR) - Amur Chabarovsk zdolal v pondelňajšom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dinamo Riga 2:1.

Post lídra Západnej konferencie potvrdil na domácom ľade fínsky Jokerit Helsinki, ktorý deklasoval Traktor Čeľabinsk 8:0. Domáci po bezgólovej prvej tretine rozhodli súboj v druhej dvadsaťminútovke, v ktorej Traktor rozdrvili piatimi gólmi, z toho hetrikom sa blysol švédsky útočník John Norman. V záverečných dvoch minútach "žolíci" súpera dorazili ďalšími trom gólmi. Po siedmich súbojoch má Jokerit na konte šesť výhier a 13 bodov.

Spartak Moskva doma prehral s Jekaterinburgom 2:4 a Avtomobilist sa tak dostal na čelo KHL so 14 bodmi. V domácom drese sa na ľad po inkasovanom treťom góle (1:3) dostal v 28. minúte do bránky slovenský gólman Július Hudáček a jeho spoluhráči ešte do sirény znížili na 2:3. V tretej tretine Spartaku po peknej akcii neuznali pre tesný ofsajd gól na 3:3 a triumf hostí spečatil v 56. minúte francúzsky útočník Stephane Da Costa.

KHL - sumáre:

Amur Chabarovsk - Dinamo Riga 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 7. Vj. Ušenin, 23. Potechin - 3. Fairchild

Admiral Vladivostok - CSKA Moskva 3:4 pp (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 12. Butuzov, 25. Konkov, 33. Glazačev - 10. Kalinin, 13. Okulov, 53. Robinson, 62. Nesterov

Jokerit Helsinki - Traktor Čeľabinsk 8:0 (0:0, 5:0, 3:0)
Góly: 22. O'Neill, 25. Norman, 29. Norman, 36. Anttila, 37. Norman, 58. Jormakka, 59. O'Neill, 60. Anttila

HK Soči - Metallurg Magnitogorsk 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 27. O'Dell - 44. Rasmussen, 51. Ľubimov

Spartak Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 9. Hanzl, 39. Leščenko – 4. Ljamin, 23. Kučerjavenko, 28. Sexton, 56. Da Costa