Hewitt víta nové pravidlo o kŕčoch

pondelok, 4. január 2010 10:04 | Autor: TASR

Hewitt víta nové pravidlo o kŕčoch | zdroj: SITA

Od novej sezóny nie je povolené ošetrovanie tenistov s kŕčmi počas gemov či tajbrejku, čo pomohlo domácemu Lleytonovi Hewittovi zdolať v sobotu v rámci Hopmanovho pohára miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe Rumuna Victora Hanesca.

Európan získal v hale Burswood Dome vstupný set, v ďalších dvoch však ťahal za kratší koniec. Zjavne vysokou teplotou i vlhkosťou čoraz zmorenejší Hanescu si nechal privolať na kurt fyzioterapeuta po deviatej i jedenástej hre tretieho setu, ale v koncovke už nemohol využiť jeho pomoc a napokon dokonca podával zospodu. Prehral 6:3, 3:6, 6:7 (2) a priznal, že prechod cez pol sveta ho dostal: "Som veľmi unavený. Doma som zažil biele Vianoce s množstvom jedla, teraz táto klíma," povzdychol si 28-ročný Rumun.

Rovesník Hewitt, ktorý sám mal drobné ťažkosti s pravou nohou, po 150-minútovom súboji otvorene vyhlásil: "Kŕče sú prejavom nedostatku kondície. Bol som na tom oveľa lepšie ako súper, to je jasné. Hráči, ktorí na sebe každodenne tvrdo pracujú, si zaslúžia určité bonusy a myslím si, že nové pravidlá o ošetrovaní kŕčov sú niečím takým. Považujem to za dobré opatrenie."

Hostitelia však nečakane podľahli 1:2, keď Samantha Stosurová prehrala s novou zverenkyňou Vladimíra Pláteníka Soranou Cirsteovou a Rumuni mali navrch aj v rozhodujúcej miešanej štvorhre.