Main Content

Maurizio Sarri si stanovil hlavný zimný prestupový cieľ

streda, 12. september 2018 14:02 | Autor: Timotej Gašper

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri | zdroj: TASR

Talianske médiá informovali, že tréner Chelsea Londýn si už teraz stanovil hlavný cieľ pre nasledujúce zimné prestupové obdobie. 

Londýnska Chelsea si pod novým trénerom užíva perfektný vstup do novej sezóny Premier League. Zverenci kouča Maurizia Sarriho vyhrali všetky štyri ligové stretnutia s presvedčivým celkovým skóre 10:3. Taliansky tréner tak môže byť na prvý pohľad s výkonmi svojho kádru nadmieru spokojný, no nie je to úplne pravda.

Taliansky plátok Calciomercato píše, že Sarri si už v septembri vybral hráčov, ktorí by mohli vystužiť káder aktuálneho držiteľa FA Cupu. Do úvahy majú spadať dve mená, pričom v oboch prípadoch ide o talianskych stredných obrancov z AC Miláno. Prvým a podľa Calciomercato aj primárnym cieľom je Mattia Caldara. 24-ročný stopér prišiel do Milána len koncom letného prestupového obdobia, keď bol ako súčasť prestupu Leonnarda Bonucciho do Juventusu Turín. Nadaný a robustný defenzívny futbalista hrával posledné roky v Atalante, kde sa vypracoval na skúseného stopéra s dobrým ihriskovým prehľadom i technikou. Cena za Caldaru by sa mohla pohybovať na škále od 30-40 miliónov eur, no záležať bude najmä od toho, ako sa počas jesennej časti Mattia ukáže. 

View this post on Instagram

🇮🇹

A post shared by Mattia Caldara (@mattiacaldara) on

Druhou alternatívou je Alessio Romagnoli. 23-ročný urastený obranca začína v Miláne už štvrtú sezónu, pričom pre tento ročník bol oznámený ako jeden z kapitánov klubu. V prípade, že sa Sarri rozhodne pre Romagnoliho, zisk bude náročnejší, keďže Alessio len v júni 2018 predĺžil kontrakt s klubom zo San Sira až do roku 2022 a chce mu napomôcť v ceste za zašlou slávou. Cena by v tomto prípade mohla dosiahnuť hranicu 50-60 miliónov eur, čo by však pre Chelsea nemal byť nejak extra závažný problém.

Maurizio Sarri si tak podľa médií bude už v zime vybrať spomedzi dvoch kvalitných talianskych stopérov, z ktorých by sa v Premier League nestratil ani jeden.