Main Content

Napínavý šláger bol podľa Moniza reklamou na futbal, sklamaný Ševela: "Stratili sme dva body"

nedeľa, 26. august 2018 21:49 | Autor: TASR

Ricardo Moniz
Ricardo Moniz | zdroj: TASR

Bratislava 26. augusta (TASR) - Šláger 6. kola futbalovej Fortuna ligy medzi Slovanom Bratislava a AS Trenčín nesklamal. Diváci videli ofenzívny futbal s bohatým korením v podobe šiestich gólov - tri v oboch bránkach. Tréner domácich Martin Ševela hovoril o strate dvoch bodov, Ricardo Moniz z Trenčína označil nedeľňajší duel ako reklamu na futbal.

Trenčania boli po zápase spokojnejší, Slovan totiž za stavu 3:1 mohol streliť ďalšie góly. V závere však musel prehltnúť horkú pilulku v podobe vyrovnania AS. "Dokázali sme skórovať za stavu 1:3, čo nám pomohlo. Pre nás je to veľmi dobrý výsledok," povedal tréner hostí Moniz a dodal: "Bola to reklama na futbal. V druhom polčase nám pomohla zmena rozostavenia. Mance išiel na hrot, Čatakovič na svoje miesto 'desiatky'. Začali sme dávať lopty za obranu súpera, Manceho gól bol toho výsledok. Pre nás je to veľmi dôležitý rezultát do štvrtkovej odvety EL na Cypre, v tomto zápase totiž musíme skórovať."

Sklamaný bol tréner Slovana, ktorého veľmi hnevala strata bodov zo záveru stretnutia: "Vedeli sme, že súper sa bude v druhom polčase snažiť o vyrovnanie, čím sa nám otváral priestor na šance za jeho obranou. Ak by sme po šanciach Šporara zvýšili náskok, bolo by všetko ináč. Záver bol nevysvetliteľný. Prišlo tam k neskorým reakciám. Musíme hrať jednoduchšie. Neviem, čo tam Nono robil s loptou, hovoril som mu už cez polčas, že musí niektoré veci zjednodušiť. Viem, že je Španiel a má loptu rád, ale musíme hrať v závere odlišne. V závere sme mohli dať gól, ale nepodarilo sa nám to. Mali sme to rozohrané dobre, pri tomto sme určite stratili dva body."

Obrana Slovana dostala za uplynulé tri zápasy sedem gólov, štyri na ihrisku Rapidu Viedeň v Európskej lige, tri v nedeľňajšom zápase s Trenčínom. Zmeny v defenzíve však Ševela neplánuje: "Na Rapide bolo dlho 0:1, výsledok nás neposúval ďalej. Preto sme to otvorili. Tento zápas neberiem ako nejaké porovnanie. V nedeľu sme inkasovali po štandardke a po pokutovom kope. Nemyslím si, že to je veľa. Trenčín má ofenzívnu silu už dlhodobo, vie dávať góly. Musíme pracovať na individuálnych činnostiach jednotlivcov po strate lopty, na reakciách v situáciách, keď má loptu súper. To nie je len o jednotlivcoch, za toto môže celé mužstvo. Jedenásť hráčov bráni a jedenásť útočí. Nie je to o tom, že treba zmeniť obranu. Pri kontaktnom góle urobil chybu Nono, je otázka či mal ísť dolu. Na obranu by som to nezvaľoval."

Práve obrannej činnosti "belasých" už čoskoro pomôže chorvátsky futbalista Marin Ljubičič, ktorý sa na zmluve dohodol po nedávnom odchode z FC DAC 1904 Dunajská Streda: "Je skúsený, môže vyriešiť otázku pozície stredového defenzívneho hráča. Je dobrý v súbojoch, má rozohrávku. Môže byť posila, ak bude pokračovať vo výkonoch, ktoré podával v DAC. Papierovo by mal byť v poriadku v priebehu týždňa, cez víkend by mohol nastúpiť."

Náš youtubeOdoberať