Ružomberok ukončil víťaznú ligovú sériu Dunajskej Stredy: Na Žitnom ostrove deľba bodov

sobota, 11. august 2018 21:40 | Autor: TASR

DAC Dunajská Streda
DAC Dunajská Streda | zdroj: TASR

Dunajská Streda 11. augusta (TASR) - Prvá vážna šanca prišla zo strany Dunajskej Stredy, keď v 12. minúte po prihrávke Vidu sa dostal k strele Bayo, ale lopta letela tesne vedľa. O dve minúty neskôr prišla odpoveď Ružomberka, ale strela Gál-Andrezlyho bola nepresná.

V 17. minúte išli do vedenia hostia, z prihrávky z ľavej strany sa z päťky presadil Tandir – 0:1. O dve minúty neskôr pozornosť Jedličku vyskúšal Gál-Andrezly. V 21. minúte skúšal strelu z diaľky Pačinda, ale Macík bol na mieste. V 23. minúte mohol vyrovnať K. Vida, ktorý po prihrávke Pačindu sa dostal do nájazdu, ale strelu Macík bravúrne chytil. V 25. minúte mal gól na kopačke Herc, ktorého strelu do "vinkla" opäť bravúrne chytil brankár hostí. Dunajská Streda sa snažila o vyrovnanie, ale obrana Ružomberka obstála. V 39. minúte vyslal strelu z ľavej strany Šimčák, ale vedľa. V 42. minúte prišlo vyrovnanie, po centri Pačindu hlavičkoval pred bránu Bayo a Kristopher Vida z prvej skóroval – 1:1.

Druhý polčas sa začal radosťou hostí, do bránky trafil presne Tandir, ale bol v postavení mimo hry. V 54. minúte ľavačkou vyslal tvrdú strelu Kristopher Vida, loptou trafil hornú žrď. O minútu neskôr Kostadinov poslal strelu vedľa. V 58. minúte brankár Macík chcel rozohrať loptu, vypichol mu ju K. Vida a brankár Ružomberka ho zastavil len faulom. Nariadenú penaltu Pačinda premenil – 2:1. O vyrovnanie sa snažili Takáč aj Daniel, ale boli nepresní. V 69. minúte po rohovom kope pohrozil Tandir, ale hlavičkoval vedľa. V 72. minúte už hostia vyrovnali, strelu z 20 metrov sa presadil Qose – 2:2. V 77. minúte po centri Šimčáka Bayo poslal loptu len o centimetre vedľa brány, o dve minúty neskôr Šatka hlavičkoval nad. Do konca sa už skóre zápasu nezmenilo.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 2:2 (1:1)

Góly: 42. K. Vida, 58. Pačinda (z 11 m) - 17. Tandir, 72. Qose. Rozhodovali: Smolák – Weiss, Hrčka, ŽK: M. Vida – Gál-Andrezly, Qose, Tandir, Macík, Urdinov, 7043 divákov

Zostavy a striedania:

FC DAC: Jedlička – Koštrna, Šatka, Kone, Šimčák – Herc, Kalmár, M. Vida (80., Záhumenský), Pačinda – K. Vida (88., Divković), Bayo

Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Takáč, Kostadinov (85., Kunca) – Daniel, Tandir, Gál-Andrezly

Hlasy trénerov:

Peter Hyballa, tréner DAC-u: "Vedeli sme, že Ružomberok má dobré mužstvo. Boli 25-30 minút lepší. V prvom polčase sme hrali dobre, ale dostali sme jednoduchý gól. Druhý gól prišiel po našej chybe. Výsledok 2:2 je pre nás dobrý."

David Holoubek, tréner Ružomberka: "Videli sme kvalitný zápas. V prvom polčase sme išli do vedenia, potom mal súper šance a zaslúžene vyrovnal. Druhý polčas bol lepší, po našej hrubej chybe išli domáci opäť do vedenia. Ku koncu sme mali viac síl. Zápas sa mi páčil, DAC má dobré mužstvo, pekný štadión a divákov. S bodom som spokojný."