utorok, 7. august 2018 06:56 | Autor: TASR

Edmonton 7. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov vstúpili do prestížneho turnaja Hlinka Gretzky Cup prehrou 2:4 so švédskymi rovesníkmi.

Zverenci trénera Viliama Čacha podali v Edmontone proti jednému z favoritov podujatia sympatický výkon, ešte po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 2:2, lenže severania dvomi gólmi v tretej časti strhli víťazstvo na svoju stranu.

Mladí Slováci si v základnej A-skupine ešte zmerajú sily s domácou Kanadou a Švajčiarskom.

Hlinka Gretzky Cup - A-skupina:

Švédsko "18" – SLOVENSKO "18" 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 10. Grewe (Bjerselius, Aström), 21. Broberg (Raymond, Holtz), 42. Henriksson (Holtz, Söderström), 46. Broberg – 1. A. Valigura (Čajkovič), 36. O. Turan (Sojka). Vylúčenia: 3:5 na 2 min., navyše Grewe (Švéd.) 10 min. osobný trest za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Švédsko: Wallstedt – Lyckasen, A. Johansson, Broberg, A. Lundqvist, V. Söderström, Björnfort, Hedström – Söderblom, Costmar, Sjöberg - Andersson, Wahlgren, Aström - Bjerselius, Grönhagen, Henriksson - Wahlgren, Grewe, Raymond - Holtz

SR: Kozel – O. Turan, Golian, Matej Ilenčík, Kňažko, Beňo, Hatina, F. Gajdoš – Michal Mrázik, Sojka, M. Chromiak – A. Valigura, A. Turanský, Čajkovič – M. Volko, J. Haščák, D. Jendek – Kormúth, J. Eliaš

Viliam Čacho, tréner SR "18" /zdroj: SZĽH/: "Bolo vidieť, že z prípravného zápasu proti USA sa chlapci poučili. Síce sme nemali veľa času, ale urobili sme si rozbor zápasu proti USA, a hlavne vo veciach, z ktorých sme proti Američanom inkasovali góly, sme boli dnes ďaleko silnejší. Prehra mrzí, ale švédska kvalita bola na vysokej úrovni. Mali veľa príležitostí na strelenie gólov, na druhej strane málokedy s nimi hráte zápas, v ktorom je 2:2 po dvoch tretinách. Možnože keby v tretej tretine nedostaneme gól hneď v jej úvode, tak sa hra vyrovná a možno by sme aj začali mať navrch my, keďže by Švédi určite začali nervóznieť. Nezvládli sme to a nakoniec sme prehrali 2:4."