Main Content

Štvorka draftu sa čoskoro rozhodne, či ho v budúcej sezóne uvidíme v NHL

pondelok, 30. júl 2018 10:46 | Autor: Marek Ďaďo

Brady Tkachuk
Brady Tkachuk | zdroj: TASR

Meno Bradyho Tkachuka zaznelo z úst generálneho manažéra Ottawa Senators počas júnového draftu nádejí, kedy Senátori vyberali z celkového 4. miesta. Mladík oznámil, že rozhodnutie, či so Sens podpíše kontrakt, bude oznámené do 12. augusta.

Tkachuk stále nie je rozhodnutý, či chce v nasledujúcej sezóne nahliadnuť do NHL alebo absolvuje svoj druhý ročník vo farbách Bostonskej Univerzity. Ľavý krídelník povedal, že sa sústredí na „Svetovú prehliadku juniorov“ a potom sa pripojí k svojej rodine v St. Louis, kde potvrdí svoje rozhodnutie.

„Rozhodnutie bude založené na tom, čo je pre môj vývoj najlepšie z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska. Chcem mať dlhú kariéru a nechcem ísť niekde, kde nebudem mať žiaden vplyv,“ uviedol syn legendárneho Keitha Tkachuka. „Chcem mať vplyv všade kam pôjdem a chcem byť schopný hrať najlepšie ako viem. Mať obe možnosti sú veľkým problémom, sú to dve skvelé miesta,“ pokračoval mladík.

V uplynulej sezóne skončil 18-ročný hokejista na 4. priečke klubového bodovania s 31 bodmi, bol druhý v tabuľke pravdy s +15 bodmi a prvé miesto medzi nováčikmi obsadil s 23 asistenciami a 131 strelami na bránku. Tkachuk môže byť významným základným kameňom pri výraznej snahe o omladzovanie v tíme Senátorov, ktorí minulú sezónu nepostúpili do play off.

Náš youtubeOdoberať