Loris Karius, ktorý sa preslávil po celom svete svojimi kiksami vo finále Ligy majstrov proti Realu Madrid, sa zatiaľ márne snaží presvedčiť fanúšikov Liverpoolu, že išlo len o ojedinelý zjav a inak je stopercentne pripravený naďalej hájiť farby The Reds. "Deka" zo zbabraného zápasu, ktorý bol preňho pravdepodobne životný, je na ňom aj počas prípravných zápasov. Podčiarkujú to jeho kiksy v stretnutí s Borussiou Dortmund, v ktorom Liverpool prehral 3-1. Nemecký brankár najprv kiksoval pri rozohrávke lopty v prvom polčase, no túto chybu Dormund nevyužil len vďaka vlastnej nešikovnosti nevyužil. V druhom polčase však Karius chyboval opäť, keď loptu po strele Pulisiča vyrazil len pred seba a Jarob Larsen už nemal problém doraziť loptu do siete.