Main Content

V Paríži oslavovali tisíce fanúšikov: "Sme vo finále!"

streda, 11. júl 2018 09:00 | Autor: TASR

Fanúšikovia Francúzska
Fanúšikovia Francúzska | zdroj: TASR

Paríž 11. júla (TASR) - Tisíce francúzskych fanúšikov oslavovali v utorok neskoro večer na parížskej ulici Champs-Élysées víťazstvo futbalovej reprezentácie v semifinále MS 2018 nad Belgickom (1:0).

Približne 20.000 priaznivcov sledovalo duel na veľkoplošnej obrazovke v blízkosti mestskej radnice a hneď po konci stretnutia vypukli v metropole veľké oslavy. Fanúšikovia zapaľovali svetlice, skandovali "Sme vo finále!" a spievali národnú hymnu. Autá trúbili a v uliciach Paríža bolo množstvo policajtov, ktorí dohliadali na poriadok a bezpečnosť.

O postupe Francúzov do tretieho finále v histórii MS rozhodol v 51. minúte presnou hlavičkou stopér Samuel Umtiti. "Pracovali sme veľmi tvrdo. Môj gól síce rozhodol, ale všetci sme odohrali výborný zápas," citovala 23-ročného hráča španielskeho klubu FC Barcelona agentúra DPA.

Zverenci trénera Didiera Deschampsa sa v nedeľňajšom finále stretnú s víťazom druhého semifinále medzi Chorvátskom a Anglickom, ktoré sa hralo v stredu o 20.00 SELČ v moskovských Lužnikách.