Včerajší osemfinálový duel medzi Dominikou Cibulkovou a Taiwančankou Hsieh Su-wei sa nezaobišiel bez kontroverznej situácie. Tá sa udiala v prvom sete za stavu 5:4 a 30:0 pre našu tenistku, ktorej po returne rozhodca zahlásil "out". Cibulková však využila tzv. jastrabie oko, ktoré potvrdilo, že jej úder bol dobrý. Naša tenistka tak mala viesť 40:0 s čím však nesúhlasila jej súpera, ktorá žiadala od empajrovej rozhodkyňe Tuan Čangovej opakovanie loptičky.

Následná hádka trvala niekoľko minút a po porade s nemeckou supervízorkou padlo rozhodnutie, ktoré hralo v prospech tenistky z Taiwana. ,,Bolo to smiešne, nikdy predtým som niečo podobné nezažila," uviedla slovenská tenistka k celej situácií v rozhovore pre zahraničné média. Cibulkovú celá situácia poriadne vyviedla z miery a chvíľu uvažovala nad tým, že protestne nebude pokračovať v hre. Následne sa však upokojila a stretnutie dotiahla do úspešného konca.