Main Content

VIDEO: "Nový Neymar" mieri za 45 miliónov eur do Realu Madrid. Po poslednom zápase v Brazílií sa rozplakal

Viniciusa Juniora, brazílského útočníka, ktorého označujú za "nového Neymara", kúpil Real Madrid z Flamenga už minulý rok v máji za 45 miliónov eur, keď mal iba 16-rokov. Teraz po ďalšej sezóne strávenej v Brazílií to vyzerá tak, že si definitívne zbalí kufre a zamieri na Santiago Bernabeu do Madridu. Naznačuje to aj rozhovor po poslednom zápase Flamenga s Paranou, ktorý sa odohral 11. júna. 

Reportér: Toto vyzerá ako zbohom. Čo ide tvojou hlavou?
Vinicius: Toto je moment.... (Vinicus začne plakať)
Reportér: Vinicius je veľmi rozrušený. Rešpektujme to, čo prežíva...
Reportér: Na čo spomínaš? Čo ti ide hlavou?
Vinicius: Tento klub... ktorý mi vždy pomáhal .. Zobral ma zo Sao Goncalo, dal mi lepší život, staral sa o mňa. Som jednoducho vďačný všetkým, ktorí mi pomohli dostať sa sem, odkedy som prišiel do Flamenga. Som veľmi vďačný Carlosovi Novalovi, ktorý ma veľmi prosil, aby som ostal, ale to nie je len moje rozhodnutie. Nemal som posledné slovo. Je to veľmi zložitý moment. Teraz som tam, kde som vždy sníval, že budem. Dnes môžem povedať zbohom najlepším fanúšikom na svete a tiež mojej rodine a priateľom, ktorých tu mám. Všetko čo môžem urobiť je byť vďačný."

17-ročný útočník odohral v tejto sezóne za Flamengo 10 prvoligových zápasov, v ktorých strelil štyri góly a na ďalšie tri prihral.