streda, 13. jún 2018 06:36 | Autor: TASR

Róbert Lewandowski
Róbert Lewandowski | zdroj: TASR

Bratislava 12. júna (TASR) - Futbalisti Japonska zdolali v utorňajšej generálke pred MS 2018 na štadióne v rakúskom Innsbrucku Paraguaj 4:2.

Za reprezentantov krajiny vychádzajúceho slnka sa dvakrát presadil Takaši Inui, ktorý otočil z 0:1 na 2:1. V 77. minúte si dal vlastný gól Federico Santander, v 90. minúte síce znížil Richard Ortiz, ale chvíľu na to upravil na konečných 4:2 Šindži Kagawa.

Japonsko sa na MS stretne v H-skupine s Poľskom, Kolumbiou a Senegalom.

S paraguajskou reprezentáciou sa po zápase rozlúčil štyridsaťročný brankár Justo Villar. Štvrťfinalista MS 2010 v Juhoafrickej republike a finalista Copa America 2011 odohral v drese "Albirroja" dokopy 119 duelov. V utorok nastúpil v základnej zostave s kapitánskou páskou na ruke, no po 12. minútach ho vystriedal Alfredo Aguilar.

Poliaci sa naladili na záverečný turnaj vysokým triumfom nad Litvou 4:0. Dva góly strelil kanonier Robert Lewandowski, ďalšie pridali Dawid Kownacki a Jakub Blaszczykowski z jedenástky. Poliaci sa v Rusku predstavia v H-skupine.