NHL: Góly Šatana a Demitru, Boston blízko k postupu - výsledky + Video

piatok, 9. apríl 2010 07:51 | Autor: TASR

NHL: Góly Šatana a Demitru, Boston blízko k postupu - výsledky + Video | zdroj: SITA

Až traja slovenskí hokejisti sa predstavili vo štvrtkovom zápase NHL Boston - Buffalo. Dôvod na radosť mali po víťazstve 3:1 domáci Miroslav Šatan a Zdeno Chára, smútil hosťujúci obranca Andrej Sekera.

Šatan na začiatku druhej tretiny vyrovnával deviatym gólom v sezóne na 1:1, keď sa preštrikoval až pred brankára Patricka Lalima a zasunul mu šikovne puk bekhendom pomedzi betóny. Kapitán Chára sa potom blysol tri a pol minúty pred koncom zápasu, keď jeho strela bez prípravy od modrej skončila zásluhou jemného teču Marca Recchiho tretíkrát za chrbtom Lalima. Chára bol s ôsmimi pokusmi zároveň najaktívnejším strelcom svojho tímu. Boston sa týmto dôležitým víťazstvom dostal na 6. priečku vo Východnej konferencii s rovnakým počtom bodov ako Montreal, ale lepším skóre. Pred ôsmou Philadelphiou majú Bruins náskok dvoch bodov a deviaty New York Rangers zaostáva za nimi o tri body. V boji o play off si nepolepšil Montreal s Jaroslavom Halákom v bránke, ktorý napriek 28 úspešným zásahom nezabránil prehre na ľade Caroliny 2:5. Na domácej strane podal famózny výkon útočník Eric Staal, ktorý bol s bilanciou 3+2 pri všetkých góloch Canes. Ten posledný strieľal už do prázdnej bránky. Bostonským "medveďom" zostáva odohrať do konca základnej časti ešte dva zápasy, Montreal má pred sebou už len jeden.

Okrem Šatana strelil vo štvrtok gól aj Pavol Demitra. Útočník Vancouveru ním v polovici poslednej tretiny v presilovke korigoval manko hostí na ľade San Jose na 1:4. Sharks napokon zvíťazili 4:2. V poslednom stretnutí obhajcu trofeje z Pittsburghu na domácom ľade v základnej časti súťaže proti New York Islanders opäť naplno zažiarila hviezda Sidneyho Crosbyho. Domáci kapitán sa na hladkom víťazstve "tučniakov" 7:3 podieľal gólom a troma asistenciami. Olympijský víťaz z Vancouveru zároveň strelil 49. gól sezóny a navyše v 369. zápase kariéry sa dostal na hranicu 500 bodov v zámorskej profilige. Vo veku 22 rokov a 244 dní sa stal tretím najmladším hokejistom histórie, ktorý prekonal túto métu za Wayneom Gretzkým (21 rokov, 52 dní) a Mariom Lemieuxom (22 rokov, 172 dní).

Výsledky NHL - štvrtok:

Boston - Buffalo 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) - Miroslav Šatan 1+0, Zdeno Chára (obaja Boston) 0+1
Carolina - Montreal 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) - Jaroslav Halák (Montreal) odchytal celý zápas, kryl 28 z 32 striel súperových hráčov
Pittsburgh - NY Islanders 7:3 (4:2, 2:1, 1:0)
Tampa Bay - Ottawa 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 1:0)
Florida - New Jersey 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Dallas - Anaheim 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Calgary - Minnesota 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Los Angeles - Phoenix 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
San Jose - Vancouver 4:2 (1:0, 3:0, 0:2) - Pavol Demitra (Vancouver) 1+0