Main Content

OTRASNÉ! Hráči Sportingu boli napadnutí chuligánmi. Celé mužstvo chce odísť z klubu!

streda, 16. máj 2018 11:38 | Autor: TASR, Martin Gregor

Sporting Lisabon - útok chuligánov
Sporting Lisabon - útok chuligánov | zdroj: Instagram

Lisabon 16. mája (TASR) - Krušné chvíle zažili futbalisti a realizačný tím portugalského klubu Sporting Lisabon, ktorým v utorok nahnevaní fanúšikovia vtrhli do tréningového centra. Chuligáni napadli hráčov aj trénerov a zdemolovali tiež šatňu.

S odvolaním sa na portugalskú televíziu RTP o tom informovala agentúra AP. Sporting vydal vyhlásenie, v ktorom označil incident za "akt vandalizmu a útok na športovcov, trénerov a členov podporného tímu". Výtržníci, ktorých bolo asi 50, mali zahalené tváre, aby znemožnili prípadnú identifikáciu. Prerušili tréning mužstva a viacerých hráčov fyzicky napadli.

 

Polícia zadržala 21 osôb podozrivých z účasti na výtržnostiach. Vedenie portugalskej ligy celý incident ostro odsúdilo a žiada o vyvodenie konzekvencií. "Takéto násilnosti nemajú vo futbale miesto. Tí, ktorí ich vyvolali, nie sú futbaloví fanúšikovia, ale zločinci," uvádza sa vo vyhlásení.

Sporting prehral v poslednom kole ligy na pôde Maritima 1:2 a prišiel o miestenku do Ligy majstrov 2018/2019. V nedeľu sa vo finále Portugalského pohára stretne s Avesom.

,,Neviem čo k tomu povedať. Sme v obrovskom šoku. Je to dráma pre nás všetkých. Som úplne prázdny," povedal k incidentu holandský útočník Sportingu Bas Dost.

Argentínsky novinár César Luis Merlo na Twitteri informoval, že hráči aktuálne spoluprácujú s políciou a údajne všetci do jedného chcú rozviazať so Sportingom svoje zmluvy. Zároveň je pravdepodobné, že nenastúpia vo finále portugalského pohára, ktoré je naplánované na nedeľu.