Česi s prehľadom porazili Bielorusko, ktoré čaká náročný boj o záchranu

piatok, 11. máj 2018 22:47 | Autor: TASR

česká hokejová reprezentácia
česká hokejová reprezentácia | zdroj: TASR

Kodaň 11. mája (TASR) - Hokejisti Česka zvíťazili v piatok v Kodani vo svojom piatom zápase A-skupiny MS nad Bieloruskom 3:0.

Favorit rozhodol o svojom triumfe v prvej tretine, v ktorej strelil všetky tri góly. Česi sú v priebežnej tabuľke so ziskom 9 bodov na treťom mieste, Bielorusi ju bez bodu uzatvárajú.

Bielorusi zohrajú najbližší zápas v sobotu 12. mája o 16.15 h proti Rakúsku, Česi nastúpia o deň neskôr o 16.15 h proti Francúzsku.

A-skupina (Kodaň):

Bielorusko - Česko 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

Góly: 9. Šulák (Krejčí), 16. Horák (Plekanec), 19. Řepík (Moravčík, Červenka). Rozhodcovia: Gofman (Rus.), Schukies - Kohlmüller (obaja Nem.), Sormunen (Fín.), vylúčení 7:2 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 5636 divákov.

Bielorusko: Trus – Falkovskij, Vorobej, Denisov, Korobov, Lisovec, Chenkeľ, Ustinenko – Demkov, Platt, Šarangovič – Pavlovič, Suško, Kovyršin – Razvadovskij, Kislyj, Gavrus – Drozd, Levša, Kitarov.

Česko: Francouz – Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, Sklenička, Jordán, Krejčík, Polášek – Červenka, Faksa, Řepík - Jaškin, Krejčí, Pastrňák – Kubalík, Hyka, Nečas – Nestrašil, Plekanec, Horák.

Favorit mal od začiatku hru pevne v rukách, hralo sa prevažne v obrannom pásme Bieloruska, na gól však čakali diváci do 9. minúty. V presilovej hre sa od modrej čiary trafil Šulák. V 16. minúte pridali Česi ďalší gól, keď sa Plekanec pohral s brankárom Trusom a naservíroval krásnu prihrávku Horákovi. Ten zakončoval poľahky do odkrytej bránky. Skóre prvej tretiny uzavrel Řepík. V tej druhej najskôr mieril Moravčík iba do brvna, rovnakou mincou odpovedal Gavrus, ktorý svoj pokus namieril do žrde. V závere zachránil Bielorusov Trus po šanci Nečasa. Český tím bol stále nebezpečnejší, jeho dominancia bola veľká, ale gólovo sa už od konca zápasu presadiť nedokázal.

8. Bielorusko 5 0 0 0 5 4:25 0

/zápasy, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body/